marmaris yeni sayfa
25-03-2020 12:19 Kategori: ASAYİŞ

Belediye personeli seferber oldu

Belediye personeli seferber oldu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Sokağa çıkma sınırlandırılması bulunan 65 aş ve üstü vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için belediye ekipleri seferber oldu. "

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs kapsamında alınan tedbirler kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşların dışarı çıkmasını sınırlandırmıştı. Marmaris kaymakamlığı koordinesinde belediye ve güvenlik kuvvetleri (polis, jandarma ve sahil güvenlik) temsilcileri ile birlikte komisyon kuruldu. Dün, belediye zabıta, temizlik işleri ve park bahçeler müdürlüğünde görevli 4 araç 8 personel sokağa çıkma sınırlandırılması bulunan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçti. İhtiyaç sahibi kişiler belediyeyi ile irtibata geçerek destek istedi. Saat 12.00 ile 15.00 arası 65 yaş ve üstü 21 vatandaşın alışverişleri yapıldı, bankaya maaş çekmeye götürüldü ve eczaneden ilaç alındı. İhtiyaç sahipleri kişilere sabah saat 08.00 ile 19.00 arası hizmet verildiği bildirildi.

BOZUK FIRINI TAMİR GÖTÜRDÜLER

Armutalan Mahallesi Yunus Nadi Caddesi’nde oturan 70 yaşındaki Akın Atasoy, belediye ile irtibata geçerek destek istedi. Kapı girişinde bekleyen Atasoy, kucağında bozulan fırını tamir ettirmelerini istedi. Fırını alan personel araç ile servise götürdü. Atasoy, “ Sağolsunlar erken ve zamanında geldiler. Fırınım arıza oldu. Bu gün fırınımıza acil ihtiyacımız vardı. Bugün akşam olur ve geri getirirler. Bizlere gösterilen saygı için teşekkür ederim” dedi. Emekli maaşını çekmek isteyen 65 yaşındaki Hatice Özlü’yü evinden alan görevli personel işlemler için araçla bankaya götürdü. Bankada işlemlerini halleden Özlü, “ Gençlerimizden Allah razı olsun. İşlerimi halledemedim diye üzülüyordum imdadıma belediye yetişti” dedi. Bir vatandaşın ihbarıyla sokakta yaşayan 65 yaşındaki Mehmet Elidemir ise belediye ikinci bahar sosyal tesise yerleştirildi.

BİZ HAZIRIZ

Yazılı açıklama yayınlayan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Koronavirüsün yaşı daha büyük olanları daha hızlı etkilediğini söylüyor. Dolayısıyla onların sağlığını korumak adına böyle bir tedbir kararı alındı. Biz de Marmaris Belediyesi olarak her an onların yanındayız. Bir telefonları yeterli. Büyüklerimiz bizim baş tacımızdır” dedi.

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 158 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ASAYİŞ HABERLERİ