marmaris yeni sayfa
20-02-2021 15:27 Kategori: ASAYİŞ

Huzur ve güvenlik için denetimler devam ediyor

Huzur ve güvenlik için denetimler devam ediyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

MUĞLA-Marmaris karayolunun 21’inci kilometresinde bulunan Çetibeli Jandarma Kontrol Noktası’nda, jandarma ve trafik polisleri birlikte  korona virüs tedbirleri kapsamında periyodik denetimlerini artırdı. Perşembe gününden itibaren hafta sonu dahil yirmi dört saat üzerinden denetim yapıldı. Giriş yapanların kayıtları tutuldu.

 

Marmaris-Muğla Karayolu’nun 21’inci kilometresindeki Çetibeli Jandarma Karakolu Kontrol noktasında, koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında güvenlik önlemleri artırıldı. Marmaris İlçe Bölge Trafik Amirliği ve jandarma ekipleri, sürücüler ile yolcuları bilgilendirmede bulundu. Marmaris ve Datça ilçelerine karayoluyla geçişte önemli bir kontrol noktası görevini yapan Çetibeli Jandarma Karakolu Kontrol noktasında, 30 dakikada 1,5 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Şehir dışından gelen sürücü ve yolcuların kimlik bilgileri ile cep telefon numaraları alındı. Jandarma ve polis ekipleri, “zorunlu olunmadığı sürece yolculuk yapmamalarını ve sosyal mesafeyi koruyarak hijyen kurallarına uymalarını” istedi.

 

Bilgilendirmeyi dinleyen sürücüler yanında bulundurdukları dezenfekte ve kolonyaları gösterdi Manisa’dan gıda getiren Ahmet Kopran(35), “ Buraya gelinceye kadar 8 noktada denetlendik. Bu tür denetimler çok önemli. Güvenlik kuvvetlerimiz bizim sağlığımız için mücadele ediyor” dedi. Datça’ya giden Hatice Sevimnur(44), “ Denetimler çok iyi ve daha fazla noktada artırılmalıdır. Her şey bizim sağlığımız için. Tüm güvenlik kuvvetlerimize teşekkür ederim” dedi. Arıcılık yapan Metin Uçar(56) ise, “ Muğla’dan arı kovanlarıma bakmak için Hisarönü Mahallesi’ne gidiyorum. Mecbur kalmasam evden çıkmayacağım ama kovanların kontrol edilmesi lazım hasat mevsimi yaklaşıyor” şeklinde konuştu. Yetkililer, “ Yapılan uyarı ve bilgilendirmelerle araç sayısında azalma yaşandı. Şehir dışından gelen sürücü ve yolcular kontrol ediliyor. Kimlik bilgileri ve cep telefon numaraları kayıt altına alınıyor.7 gün 24 saat aralıksız kontrollerimiz devam edecek” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 694 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ASAYİŞ HABERLERİ