marmaris yeni sayfa
15-09-2020 17:42 Kategori: ASAYİŞ

Jandarma periyodik denetimleri arttırdı

Jandarma periyodik  denetimleri arttırdı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

Marmaris ve Datça ilçelerinin güzergâhında bulunan Çetibeli Jandarma noktasında periyodik denetimler artırıldı. Günde on bine yakın aracın geçiş yaptığı kontrol noktasında narkotik ve asayiş köpekleri de görev aldı.

 

Marmaris ile Datça’ya karayoluyla ulaşımın geçiş noktasında bulunan Çetibeli Jandarma Karakolu, sıklıkla ve titizlikle sürdürdüğü denetimlerini artırdı. Yüzde 70’i ticari olmak üzere günde yaklaşık 10 bin aracın geçiş yaptığı kontrol noktasında denetimlere jandarma köpekleri de destek verdi. Genel sicil taramasının yanı sıra araçlar incelenirken, toplu taşıma araçlarının kontrolleri sırasında köpekler de görev aldı.. Maske takmayan kişiler uyarıldı. Otobüslerde koronavirüs tedbirleri kapsamında bilgilendirme yapıldı.

VATANDAŞ MEMNUN

Niğde’den Marmaris’e ailesiyle gelen Ahmet Çoktan, denetlemeleri memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, şunları söyledi: “Uzun bir yoldan geldik ve tek kontrolü burada gördük. Sıkı bir denetimden geçtiğimiz için çok memnunum. Kural ve tedbirlere uymayanlar böyle sıkı denetimden geçmelidir” dedi. Aydın ve Muğla ilçeleri arasında bir firmanın ürünlerini getirip götüren Demir Uzunca ise, “ Haftanın beş günü Aydın ve Muğla ilçelerine mal taşıyorum. O kadar gidip geliyorum ki tek denetleme noktası burası. Ne zaman buradan geçsem denetim var. Bu memnuniyet verici bir durum. Sürücülerin ve kişilerin kurallara uyması için bu tür denetimler tüm il bazında sıklaştırılmalıdır.”

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 310 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ASAYİŞ HABERLERİ