marmaris yeni sayfa
23-03-2020 13:10 Kategori: ASAYİŞ

Kayıp kişiler için aramada 2 ceset bulundu

Kayıp kişiler için aramada 2 ceset bulundu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

Balık tutmak için fiber tekne ile denize açılan ve bir daha kendilerinden haber alınamayan üç kişi için arama çalışmaları altıncı gününde de sürüyor. Aramalar kapsamında İlçe’nin Bördübet Koyu’nda kıyıya ve Güllükbük Mevki açıklarında  denizde 2 ceset bulundu. Cesetler incelenmek ve teşhis için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

 

Marmaris İlçesi’nde kokoreç dükkânı işleten Metin Zınk(57), halasının oğlu emekli memur Erdoğan İnce(60) ve bir süt ürünleri şirketinde çalışan arkadaşları Özkan Akıncı geçen 15 Mart Pazar günü saat 08.00’de Karacasöğüt Mahallesi Ayın Koyu’ndan, 4,25 metrelik fiber tekneyle balığa çıktı. Gece olmasına rağmen üç arkadaşın, dönmemesi üzerine yakınları kayıp ihbarında bulundu. 16 Mart Pazartesi Sahil güvenlik ekipleri denizden, jandarma ve AFAD ekipleri arama kurtarma çalışması başlattı. Kuvvetli rüzgâr ve dalgalı denize rağmen Ayın Koyu ile çevresindeki 15 kilometrelik alanda yapılan çalışmalara rağmen 3 kişinin izine rastlanılmadı. Ayın Koyu'nda aramalarını tamamlayan ekipler, Marmaris'in 33 kilometre kırsalındaki Bördübet Mahallesi Hırsız Koyu, Milas'ın Ören açıkları, Emel Sayın Koyu, İnbükü Koyu açıkları, Hisarönü açıkları ve Gökova Körfezi çevresine arama - kurtarma çalışmalarını kaydırdı. Bugün(cumartesi) şafak vakti Marmaris İlçesi’nin Hisarönü Körfezi ve Bördübet Mevkii açıklarında arama başlatıldı. Yapılan aramalarda saat 13.00 sıralarında Marmaris’in 45 kilometre kırsalında Bördübet Mevkii’nde kıyıya vurmuş bir ceset bulundu. Saat 14.00 sıralarında ise Marmaris’in Güllübük mevkii açıklarında bir ceset daha bulundu.

Sahil güvenlik botuna çıkartılan cesetler incelenmek ve teşhis için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Yetkililerden alınan bilgi notunda, “ Arama kurtarma faaliyetleri kapsamında kayıp olan şahıslara ait olduğu değerlendirilen cansız bedenlere ilişkin işlemler devam etmekte olup arama kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 198 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ASAYİŞ HABERLERİ