marmaris yeni sayfa
16-10-2020 18:00 Kategori: ASAYİŞ

Marmaris’te tefeci operasyonu

Marmaris’te tefeci operasyonu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

Marmaris’te tefecilik yaptıkları, borçların ödenmesine rağmen senetlerini sahiplerine iade etmedikleri ve piyasaya sahte çek ile senet sürerek haksız kazanç elde ettikleri iddia edilen 8 kişi, polisin düzenlediği operasyonla yakalandı.

 

 

Marmaris´te kardeş B.T. ve A. T.’nin faizle borç para verip, borçların ödenmesine rağmen senetleri iade etmedikleri ve piyasaya sahte çek ile senet sürerek haksız kazanç elde ettikleri ihbar edilmesi üzerine polis çalışma başlattı. Geçtiğimiz hafta Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla Muğla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri teknik ve fiziki takibin ardından iki kardeş ve beraber çalıştığı 6 kişiyi tespit etti. Polis, elde ettiği deliller doğrultusunda 13 Ekim şafağında 6 ev ve iş yerinde eş zamanlı operasyon düzenledi. Yapılan aramalarda yüklü miktarda para, çok sayıda sahte senet, çek ve 10 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi. 8 şüpheli, polis tarafından gözaltına alındı. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler, “Suç işlemek amacıyla çete kurmak, çete faaliyetleri kapsamında yağma-dolandırıcılık ve tefecilik yapmak” suçlarından mahkemeye çıkartıldı.

T. kardeşlerin başını çektiği zanlıların, Marmaris'te çok sayıda asayiş olayına karıştığı, geçen yıl yapılan operasyon ile yasa dışı bahis suçundan sevk edildiği mahkeme tarafından serbest bırakıldıkları öğrenildi. İddialarla ilgili soruşturma devam ediyor

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 568 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ASAYİŞ HABERLERİ