marmaris yeni sayfa
15-05-2019 10:07 Kategori: ASAYİŞ

Narkotik timlerinden muhteşem operasyon

Narkotik timlerinden muhteşem operasyon
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, yaptıkları istihbarat çalışmalar neticesinde uyuşturucu tacirlerine göz açtırmadı. Eğlence mekânlarında uyuşturucu madde sattıkları belirlenen 10 kişi yakalandı. Mahkemeye çıkartılan zehir tacirinden 6’sı tutuklandı ve 4’ü denetimli serbest bırakıldı."

Marmaris Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, geçtiğimiz hafta soluk kesen bir operasyona daha imza attı. Ekipler, eğlence mekânlarında turist ve vatandaşlara uyuşturucu madde sattıklarını tespit ettiği kişileri takibe aldı. Uzun günler boyunca şüpheli şahıslar birebir fiziki takibe alındı. Delilden suçluya yönelik takiplerini bitiren Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla operasyona başladı. Geçtiğimiz hafta sonu şüpheliler ve şüphelilerin kaldıkları ikametgâhlara operasyon düzenlendi. Bazı şüpheliler eğlence mekânlarında gözaltına alınırken bir bölümü ikametgâhlarında yakalandı.

Marmaris Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği’ne götürülen 10 şüpheli, verdikleri ifadelerinde üzerlerine atılan suçlamaları kabul etmedi. İşlemleri tamamlanan 10 kişi önceki gün mahkemeye çıkartıldı. Bir gün süren mahkeme sonunda SK (25), EA (30), MAE (40), MÇ (27), MFT (22) ve KY (32) “uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan tutuklandı. 4 kişi ise denetimli serbestlik kararı verildi.

Polis, şüphelilerin İstanbul ve İzmir’de bağlantılı olduğu kişilerin bulunması için geniş çaplı araştırma başlattı.

Emniyet yetkilileri, “İlçemizde zehir tacirlerine yönelik sürdürdüğümüz kararlı çalışmalar artarak devam etmektedir. Mücadele tek güvenlik kuvvetleriyle olmaz. Vatandaşlarımızın da bu konuda hassas davranmalarını rica ediyoruz. Şüpheli gördükleri kişi ve kişileri mutlaka 155 ihbar hattına bildirsinler. Zehir tacirleri ile mücadele el birliği ile yapılmalıdır. Şüpheliler adli makamlara çıkarılmıştır. Operasyonlarımız kararlılıkla devam edecektir” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 975 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ASAYİŞ HABERLERİ