marmaris yeni sayfa
05-04-2019 11:25 Kategori: EKONOMİ

Denizden geldi servet bıraktı

Denizden geldi servet bıraktı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan Samvel Karpatyen’a ait 87 metre uzunluğundaki Alman Lüerssen markasını taşıyan Ace isimli yat, Marmaris Limanı’na demir attı. Yakıt ve kumanya yüklenen mega yat, ilçeye servet bıraktı."

Turizm sezonu yaklaşırken dünyanın sayılı zenginlerinin milyon dolar değerindeli mega yatları da Ege ve Akdeniz’de mavi tura çıkmak için limanlara demir atmaya başladı.

İşte bu bu kapsamda Marmaris'e sabah saatlerinde gelen Cayman bayraklı, 85 metre uzunluğundaki ve 120 milyon dolar değerinde olduğu belirtilen "Ace" isimli süper lüks yat, Marmaris Cruise Port Limanı'nda büyük  iskeleye yanaştı. Milyarder Rus işadamı Samvel Karapetyan’ın, ‘Ace’ isimli 87 metrelik yatının helikopteri, sürat motorları, su oyuncakları gibi tüm ekipmanlarını taşıyan Hollanda Damen markalı 67 metre uzunluğundaki destek teknesi Garçon isimli yatları da bulunuyor.

 Geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen yakıt ikmali saatler sürerken yat ve destek teknesinin sahibi adeta servet bıraktı.İzmir Aliağa’dan gelen 10 tanker karadan , denizden de bir yakıt ikmal gemisi 2 saat boyunca lüks yata yakıt ikmali yaptı. 245 bin litre yakıt ve kumanya için 1,5 milyon ödeyen Rus Milyarder Samvel Karpatyen’in yatta bulunmadığı öğrenildi.

Almanya’da ‘Lurssen Yachts’ adlı firma tarafından inşa edilip 2012’de denize indirilen Ace, görünümü kadar konforuyla da dünyanın en iyi yatları arasında yer alıyor. 28 personel çalışan, 6 kabininde 12 konuk ağırlayabilen yatta, SPA merkezi, Rus banyosu, masaj odası, jakuzi, spor salonu, diskotek, sinema odası, iki yüzme havuzu ve mini denizaltı bulunuyor.


Bu haber 64361 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER EKONOMİ HABERLERİ