marmaris yeni sayfa
27-06-2020 18:12 Kategori: GENEL

Çöpte çuval içinde bulunan koç öldü

 Çöpte çuval içinde bulunan koç öldü
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

 

Çöp konteynırında, çuval içinde bacakları bağlanmış bulunan koç yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. MAHAKDER Başkanı Tülay Yıldız, yaşanılanlara isyan ederek faillerin bulunmasını istedi.

 

Marmaris'e 11 kilometre mesafedeki İçmeler Mahallesi 116 Sokak'ta, Geçtiğimiz hafta Perşembe günü saat 09.45 sıralarında, bir kişi çöp konteynerindeki bir çuvalın hareket ettiğini fark edip, durumu polis ve zabıta ekiplerine bildirdi. Gelen ekipler, konteynerdeki çuvalda, bacakları bağlanmış halde ve nefes almakta güçlük çeken bir koç ile karşılaştı. Marmaris Belediye Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'ne götürülen koçun, karın bölgesinden darbe aldığı ve arkada bacaklarının tutmadığı belirlendi. Veteriner tarafından serum ve iğne yapılarak tedavisi geciktirilmeden başlatılan 4 yaşındaki koç (Cuma) akşam saatlerinde öldü. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı incelemede, koçun kulağındaki küpeden; 2018 yılında Marmaris Belediyesi Mezbahası’nda kesilmiş olarak görüldüğü ortaya çıktı. Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay ile ilgili soruşturma başlattı. Yapılan kamera incelemelerinde çöp konteynırına koçu atan kişi ile ilgili bir sonuca rastlanılmadı. Ölen koyun belediye ekipleri tarafından gömüldü. Açıklama yapan Marmaris Hayvan Hakları Derneği (MAHAKDER) Başkanı Tülay Yıldız, “ Olayı ilk öğrendiğimde çok üzülmüştüm. Hayvan çok acı çekiyordu vefat ettiğini öğrendiğimde gözyaşlarıma hâkim olamadım. Hayvanlara karşı işlenen suçlar cezasız kalmamalıdır. Bu yapılan vahşet insanlığın bittiğidir” dedi.

YETKİLİLER NE YAPAR?

Hayvanın vahşice ölüme terk edildiğini öğrenen çok sayıda duyarlı kişi sosyal medya hesaplarından yetkililere sitemlerini dile getirdi. En çok üzerinde yorum yapılan konu ise, kulağında küpe bulunan hayvanın 2 yıl önce kesilerek resmi kayıtlara göre ölü görünmesine rağmen sağ olduğu idi. İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililerinin kırsal mahallelerde yeterli denetim yapmadıklarını öne süren bazı sosyal medya takipçileri, şüphelilerin bulunması için polisin çaba sarf etmediklerini iddia etti.Marmarislilerin bu vahşeti yapanı bulması ve deşifre edilmesi için herkesin seferber olması gerektiği vurgulandı.

 

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 1105 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ