marmaris yeni sayfa
17-10-2019 10:26 Kategori: GENEL

19 tane domuz şaşkınlık yarattı

19 tane domuz şaşkınlık yarattı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"MARMARİS’te, aç kalan yaban domuzu sürüsü yiyecek bulmak amacıyla indiği şehir merkezinde korkmadan dolaşması şaşkınlık yarattı. Karayolunda karşıdan karşıya geçen yaban domuzu sürüsüne sürücüler yol verdi"

Marmaris İlçesi’nde, otellerin sıralı bulunduğu Cumhuriyet Mahallesi’nde Salı akşam saat:21.40 sıralarında ilginç bir olay yaşandı. Ormanlık alandan aç kalarak şehre inen 19 yetişkin yaban domuzu, İnsan ve araçların yoğun olduğu cadde de sürü halinde dolaşmaya başladı. Restoran ve kafeteryalarda oturan insanlardan ve araçlardan kaçmayan yaban domuzu sürüsü rahat tavırları ile dikkat çekti. Yaban domuzu sürüsünü gören vatandaşlar ve turistler cep telefonuyla görüntü çekti. Bir süre çöp konteynırı etrafı ve kaldırımda yiyecek arayan yaban domuzları trafik yoğun olduğu cadde de sürü halinde karşıdan karşıya geçti. Yaban domuzlarını gören sürücüler durarak yol verdi ve o anları cep telefonuyla kaydetti. Sürüye yol veren bir kişi, video çekiminde “ Bu ne nedir ya domuzlar işin b…çıkardı” dedi. Cadde kenarında ve sokak aralarında yiyecek arayan domuzlar sürü halinde geldikleri yoldan ormanlık alana geri dönerek gözden kayboldu.

Görüntüleri çekenler sosyal medya hesabında, “ Artık korkmuyorlar ve ormanlık alanda gibi gezip yiyecek arıyorlar. Yetkililer ve hayvan severler ormanlık alanlara yiyecek atmalı. Yaban domuzları kendi alanlarında beslenmeli aksi halde bir kaza veya sorun çıkacak” yorumunu paylaştı.

 

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 421 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ