marmaris yeni sayfa
15-04-2019 11:59 Kategori: GENEL

Acentelerden dayanışma kahvaltısı

Acentelerden dayanışma kahvaltısı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"TÜRSAB Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu, acente temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Etkinliğe Belediye Başkanı Mehmet Oktay katılarak görüş ve önerileri dinledi."

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu’na bağlı acenteler, “Birlik ve dayanışma” kahvaltısı düzenledi. Uzunyalı Mevkii’nde bulunan Alibey Restoran’da düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı Mehmet Oktay, acente temsilcileri ve medya mensupları katıldı. Dayanışma kahvaltısının açılış konuşmasını yapan TÜRSAB Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Esin, “ En büyük mücadelemiz kaçak tur satışıyla çalışanlar olacaktır. Özellikle bu hafta içinde bu tür işletmelerle ilgili denetimlerimize başlayacağız. Kaynaştırma ve dayanışma buluşmamız ilk olarak 25-28 Mart tarihleri arasında Karadenizli turizmcilerle başladı. Bilgi aktarımlarıyla dolu 4 gün yaşandı. Marmaris’te bu dayanışmayı sağlamak amacıyla bir araya geldik. Amacımız, ilçemizde turizmin gelişmesi için birlikte hareket etmektir. Bu birliktelik olduğu zaman hanutçuluk başta olmak üzere tüm kaçak satışların önüne geçeriz. Kahvaltımıza iştirak eden tüm acente ve medya temsilcilerine teşekkür ederim” dedi.

TURİZM SEZONUNUN UZAYACAĞINI İDDİA ETTİ

Etkinliğe katılan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, turizm sezonunun uzayacağını söyledi. Oktay konuşmasında şunları söyledi; “ Nisan ve Mayıs ayı düşük sezon olarak adlandırılır. Diliyorum ki 2020 yılında bu ön görüler değişecektir. Yaptığımız görüşmelerde İngiltere pazarında uçuşların uzayacağı bilgisi ulaştı. Hanutçuluk ve kaçak acente satışları ile ilgili sizlerle beraber yürümeyi hedefliyoruz. Bu konuların önemini çok iyi biliyoruz ve TÜRSAB yönetimi ile görüşmeler halindeyiz. Görüntü ve gürültü konusunda acil eylem planımız olacaktır. Sokaklarda yapılan tur satışları ciddi kötü etkiliyor. Bu sıkıntılarla ilgili raporlarımızı hazırladık ve hayata geçireceğiz” dedi.

Arzu SARITAŞ

 

 


Bu haber 264 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ