marmaris yeni sayfa
08-08-2019 10:32 Kategori: GENEL

Adada kalan eşek kurtarıldı

Adada kalan eşek kurtarıldı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Bozburun Mahallesi açıklarındaki Koca Ada’ya sekiz gün önce terk edilen eşek kurtarıldı. Mahallelilerin seferber olduğu kurtarma çalışmasında bulunan eşeğe “Bahtiyar” adı verildi."

 

Marmaris İlçesi’ne 65 kilometre uzaklıktaki, turistik Bozburun Mahallesi açıklarındaki Koca Ada’ya sekiz gün önce kimliği belirsiz kişi ve kişilerce yetişkin eşek bırakıldı. Sadece denizden ulaşım sağlanabilinen adada eşeği gören günübirlik gezi teknesi sahipleri ve tatilciler hayvanseverleri aradı. Hayvanseverler eşeğin kurtarılması için sosyal medya hesaplarından çağrıda bulundu. Çağrıya cevap veren Marmaris Belediyesi personeli, AKUT, Bozburun Mahalle Muhtarı Duran Güleç birlikte adaya hareket etti. Yapılan aramalara rağmen eşeğin izine rastlanılmadı. Dün akşamüstü saatlerinde günü birlik gezi tekne sahipleri adanın kıyısında eşeği görerek belediyeyi aradı. Tekne ile gelen Bozburun Muhtarı Duran Güleç ve belediye ekipleri, önce aç eşeğin karnını doyurarak su verdi. Eşek, zorluk çıkarmadan kendisini balıkçı teknesine bindiren ekiplerle birlikte Bozburun Mahallesi’ne getirildi. Burada belediye aracına alınarak Marmaris Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildi. Yapılan muayenede eşeğin sağlık durumunun çok iyi olduğu tespit edildi.

 

Marmaris Hayvan Hakları Derneği Başkanı Tülay Yıldız, “Bozburun Mahallesi ve teknecilerimizin özverisiyle adaya terk edilen eşeği kurtardık. Çok uysal ve sakin bir hayvan. Adını Bahtiyar olarak koyduk. Eşeği Muğla’nın Ulu İlçesi’nde çiftlik sahibi bir aile istemişti. Tekrar irtibata geçerek görüşme sonucu verilip verilmeyeceği kararlaştırılacak. Mutluyuz” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 423 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ