marmaris yeni sayfa
11-02-2019 10:45 Kategori: GENEL

ADD Başkanı Uçar, “Karanlık güçlere karşı omuz verin”

ADD Başkanı Uçar, “Karanlık güçlere karşı omuz verin”
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Yeni yönetimiyle seçilen Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Dilay Uçar, ilk basın toplantısını gerçekleştirdi. Yeni yönetim kurulunun tanıtımı için medyanın karşısına çıkan Uçar, “ Tüm yurtseverleri karanlık güçlere karşı omu omuza mücadele etmeye çağırıyorum” dedi."

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Marmaris Şubesi’nin 26 Ocak’ta gerçekleşen 13. Olağan Genel Kurulu’nda göreve getirilen yeni yönetimi ile amaç ve hedefleri adı altında düzenlenen ilk toplantısı kamuoyuyla paylaşıldı. Marmaris Belediyesi Çok Amaçlı hizmet binasında bulunan yerinde basın açıklaması düzenlendi.

 

ADD Marmaris Şubesi Başkanı Dilay Uçar, 2019’un Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç simgesi olan Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yıldönümü olduğunu vurgulayarak şunları dile getirdi.“Adalet ve demokrasi için mücadelenin tam zamanıdır. Tüm yurtsever kuruluşlarımızı, yurttaşlarımızı Derneğimiz çatısı altında güç birliği yapmaya karanlık güçlerle omuz omuza mücadele etmeye çağıyoruz”. Genel kurul sonrası yönetimlerinde görev dağılımını belirlediklerini, buna göre kendisinin ‘Şube Başkanı’ sıfatını üstlendiğini söyledi. Başkan Dilay Uçar, diğer yönetim kurulu üyelerini ve görevlerini ise şöyle sıraladı: Başkan Yardımcısı Atilla Geniş, Yazman Demet Azman, Sayman Tülay Kaya, Yönetim Kurulu Asil Üyeleri Turan Sandıkçı, Şenol Velioğlu ve Mahir İmren. 100. Yılı, Atatürk’ümüzün adına yakışır şekilde düzenleyeceğimiz etkinliklerle büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Adalet ve demokrasi için mücadelenin tam zamanıdır. Tüm yurtsever kuruluşlarımızı, yurttaşlarımızı Derneğimiz çatısı altında güç birliği yapmaya karanlık güçlerle omuz omuza mücadele etmeye çağıyoruz. Kanunlar, yönetmelikler ve tüzüğümüze uygun olarak, Atatürk’ün yolunda, O’nun ilke ve devrimlerini yaşatma yönünde en etkin şekilde görev yaparak Ata’mıza layık olmaktır”. Toplantının ikinci bölümünde ise ADD üyeleri, sayılarının çoğalması ve 1919’un 100. Yıl etkinlikleri üzerine yoğunlaşan görüş alışverişinde bulundu.


Bu haber 289 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ