marmaris yeni sayfa
07-02-2019 10:17 Kategori: GENEL

AK Parti Adayı Yazıcı Uzunyalı esnafıyla buluştu

AK Parti Adayı Yazıcı Uzunyalı esnafıyla buluştu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı, Uzunyalı Mevkii’ndeki işletme sahipleri ile Yalı Beach Restoran’da bir araya geldi. Yazıcı, kendisinin Süpermen olmadığını, ortak sorunların ortak akılla görüşülerek yasalar çerçevesinde çözüme kavuşturulacağını vurguladı. "

AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı, önceki gün Uzunyalı Mevkii’ndeki Yalı Beach Restoran’da işletme sahipleri ile toplantı düzenledi. Yoğun bir katılımın gözlendiği tanıtım toplantısında, Uzunyalı Mevkii işletmecilerin sorunları, birlikte yapılabilecek projeler ve turizm üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

13 yaşlarında Marmaris’e geldiğini söyleyen AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı, “ Ben, sorunların çözümü için sizlerin düşündüğü gibi Süpermen değilim. Tek hedefim buranın bir evladı olarak Marmaris’imize hizmet etmektir. Bu hizmetlerin getirilmesi için ortak akıl ve ortak görüşler ortaya atılıp halk meclisleriyle çözüme kavuşturulur. Ben bir politikacı değil hizmet etmeye gelen bir kardeşinizim. Şimdi size kalkıp 12 ay turizm getireceğiz dersem bu yalan olur. Bunun olabilmesi için öncelikle eksiklik ve sorunların giderilmesi gerekir. Gittiğim her yerde yapamayacağım hiçbir projemi anlatmadım. Hem kendim hem de sizlerin desteğiyle yaşama geçirebileceğim projeleri anlatıyorum. Şunu iddia ediyorum. Hayata geçireceğim projelerimden daha iyisi var ise çıksın ortaya inanın o adaya oy vereceğim. Şu anda adayları projelerini inceliyorum bizim yaşamam geçireceğimizden daha iyisi yok. Otelimde çıkarttığım şifalı bir su mevcut. Dünya’da turizm sağlık, eğlence ve kültür turizmi ile olur. Günümüzde yükselişe geçen sağlık turizmidir. Herkese diyorum ki bu çıkartılacak şifalı suyu isteyen her otele aktaracağım. Marmaris’te turizmin 12 ay olabilmesi için öncelikli olarak alternatif turizmi hayata geçirmemiz gerekecektir. Allah’a bin şükür deniz, kum, güneş ve mükemmel bir doğamız mevcut. Herkes nitelikli turizm diyor. Nitelikli turizm olabilmesi için oteliniz dört dörtlüktür ve iyi hizmet veriyorsunuzdur. Tarihi, sanatı ve kültürümüzü yansıtacak projeler hayata geçmiştir işte o zaman nitelikli olursunuz. 10 liraya İngiliz kahvaltısı satmakla nitelikli turizm olmuyor. Turistler, deniz, doğa yanı sıra kültürümüz için geliyor. Hindistan, Japonya ve Avrupa’nın birçok ülkesinde kültür turizmi yapılıyor. Nüfusu 20 bin olmayan Avrupa’nın bir şehrinde yıllık 5 milyon turist gidiyor. Bu turist oraya kültürü ve sanatı için gidiyor. Kanuni Sultan Süleyman’ın Rodos fetih ederken kullandığı tekneyi, eski tarihimizi yansıtan eserleri içinde barındıracak ve Marmaris’imizi anlatacak müze aç, dört dörtlük bir sanat merkezleri inşa edip tanıtımlarına başla bak bakalım o zaman kaliteli turist geliyor mu? Kaliteli bir turizm yapmak istiyorsak eksik parçaları birlikte tamamlamalıyız. Tabii bu projeler hemen olacak değil. Bu nedenle Süpermen değilim dedim.5 yıla yayılacak kısa, orta ve uzun vadeli projelerdi. Termal turizm ciddi bir artışa geçti. Afyon gibi olabilmemiz için bunu yaymalıyız. Bu çıkarttığım şifalı suyu birçok uzmana incelettim ve değerleri çok yüksek. Sedef gibi birçok hastalıkları kısa sürede iyileştiriyor. Gelen misafirlerimiz bu termal sulardan şifa bulduğunda yayılacaktır. Yazın, deniz, kum, güneş, kültürel-sanatsal etkinlik ve doğa turizmi yaptıktan sonra kış aylarında sağlık turizmi yapılacaktır. Turizm yanına alternatifleri koyduğumuzda alın size bir yıl iş.

BAĞIMSIZ ADAYDA OLSA YAPARIM

Sizlere anlattığım projeleri bağımsız aday da olsam yaparım. Devlet babadır. Baba ile kavga edilmez, ters düşülmez. Bağımsız aday olsaydım yine Devlet kapısına gider Marmaris’imiz için projelerimin olması için mücadele veririm. Ben politikacı veya sizlerin tabiriyle siyasetçi değilim. Sadece bir kardeşiniz, ağabeyiniz veya evladınız olarak ekmek yediğim Marmaris’imize hizmet etmek istiyorum. Siz kardeşlerimizden bir oy talebim yoktur. Ayağı yere basan ve gerçekten değer katacak projelerimle karşınıza çıkıyorum Kimseyi ayrıştırmadan, görüş ve düşünceye bakmadan kucaklamak istiyorum. Benim Marmaris’in doğası katledecek projelerim yok ve böyle bir şey istenildiğinde şiddetle karşı çıkarım. Önemli olan bir konu var. Marmaris’in önü deniz ve arkası orman. Kamu yararına bir üniversite yapılacaksa veya sosyal tesis önce oluşturacağımız halk meclisi ile görüşüp ondan sonra ortak akılla hayata geçmesini isterim. Kamu yararına yapılacak her projemizi önce alanında uzman kişilerin görüşüne sonra halkın oyuna sunarım. Aklınızda takıla bir düşünce veya soru var ise çekinmeden söyle bilirsiniz. Şunu çok net ifade edeyim. Marmaris kamuoyu zararına hiçbir projeye onay vermem ve hiçbir girişimde bulunmam.

DENİZ GİDİYOR

Uzmanlarla ve çevrecilerle yaptığımız görüşmelerde Marmaris Körfezi durumunun içler acısı olduğu gün gibi ortada. Kulaktan duyma laflarla değil bizzat uzmanların görüşleridir. Şu anda Marmaris’in tek turizm kaynağı deniz. Öyle uzun yıllar içinde olmayacak, kirlilik önlenmezse 3-5 yılda tamamen kokudan durulmayacak hale gelecektir. Denizimizin temizlenmesi için herkesin fikrine ve projesine ihtiyacımız var. Üzerime ne düşüyorsa hazırım.

MÜZİK SAATLERİ DEĞERLENDİRİLİR

Uzunyalı Mevkii’nde işletmelerin kapanma ve açılış saatleri sizlerinde kurallara uyarak vereceğiniz destekle düzenlenir. Mekânların Marmaris dokusuna uygun, çalışanların kurallara uygun hareket ve giyimleri ve bölgenin durumuna göre hareket edilir. Bu bahsettiğiniz şikâyet ve sorunlar aslında çok basit çözümleri vardır. Bunların çözüme kavuşturulması için siz işletme sahiplerinin de destek vermesi gerekir” dedi.

Bir saat süren görüş ve önerilerin anlatıldığı toplantı sonunda AK Parti adayına destek sözü veren işletmecilerin bazıları yapılan anlatımları mantıklı buldu. Toplantı ardından Yazıcı ve beraberindeki partili heyet Uzunyalı Mevkii’nde dolaşarak esnafla tanıştı,tokalaştı.

 

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 320 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ