marmaris yeni sayfa
11-10-2018 09:52 Kategori: GENEL

Başkan yardımcısının oğlu Çin’de reklam yıldızı oldu

Başkan yardımcısının oğlu Çin’de reklam yıldızı oldu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan’ın 25 yaşındaki oğlu Uğur Kaplan, dil öğrenmek için gittiği Çin’de reklam, dizi ve filmlerin aranan oyuncusu oldu."

Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı CHP’li Dursun Kaplan’ın 25 yaşındaki oğlu Uğur Kaplan, geçen yıl dil öğrenmek için Çin’e gitti. Marmaris Belediyesi’nin kardeş şehri 120 milyon nüfuslu Shandong Eyaleti’nin başkenti Jinan’nda Çince öğrenmek için giden Kaplan, burada beklemediği bir üne kavuştu. Bir reklam ajansı tarafından reklam filmlerinde oynanması istendi. Teklifi kabul eden Kaplan, ok ve yay üreten Türk firmasının Çin’de yayınlanan reklamlarında oynadı. Reklamın ilgi görmesi ardından Çin’de ilk batılı hastane olan Canton Hastanesi’nin kurucusu Peter Parker’ı canlandırdı. Bir sene içinde reklamlarda boy gösteren Uğur Kaplan, son olarak Çin’de çekilen bir özel timi anlatan filmde başrol oyuncusu oldu. Çin’deki magazin ve realite şovlarının vazgeçilmesi olan Kaplan, kazandığı parayla geçimini sağlayıp aynı zamanda dil öğrenmeye devam ediyor.

Uğur Kaplan, “ Anadolu Üniversitesi İngilizce İşletmeyi bitirdim. Hem mastır yapmak hem de dil öğrenmek için Çin’e gittim. Burada hem Çince öğreniyorum hem de ekonomi üzerine eğitim alıyorum. Çin’in önde gelen reklam ajansları benim bir reklamındaki rolümü görmüş ve beğenmiş. Gelen teklifleri değerlendirdim. Şu an Shandong Eyaleti’nin başkenti Jinan’da çok sayıda reklamlarda oynuyorum. Aksiyon dizi ve film çalışmaları var. Bir yıl içinde tanınan ve aranan yüz oldum. Hedefim ekonomi alanda ihtisas yapmaktır. Hem okuyorum hem dil öğreniyorum hem de geçimimi sağlıyorum. Şartlar ve konumum iyi olduğu takdirde burada çeşitli işletmeler açabilirim” dedi.


Kaynak: Ali GÜNDOĞAN
Bu haber 1742 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ