marmaris yeni sayfa
11-01-2020 11:43 Kategori: GENEL

BAŞKANDAN GAZETECİLERE KAHVALTILI KUTLAMA

BAŞKANDAN GAZETECİLERE KAHVALTILI KUTLAMA
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensupları ile bir araya gelen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Gazeteciler vatandaşla yöneticiler arasında bir köprüdür. Gelişimin en önemli öğelerinden biridir” diye konuştu."

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Gazetecileri kahvaltıda ağırlayan Belediye Başkanı Oktay, gazeteciliğin öneminden bahsederek “Gazeteciler zor şartlarda önemli bir görev ve sorumluluk üstleniyor. Gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen bir meslektir. Yaşadıkları en zor şartlara rağmen görevlerini canları pahasına yerine getirmeyi amaçlayan gazetecilerin, halkı ilkeli, tarafsız ve doğru bilgilendirme çabası gerçekten çok önemli” diye konuştu.

GAZETECİLER BİRER KÖPRÜDÜR

Basının kentlerin tanıtımı, gelişmesi ve ilerlemesi adına çok önemli bir işleve sahip olduğunu söyleyen Oktay, “Gazeteciler vatandaşla yöneticiler arasında bir köprüdür. Gelişimin en önemli öğelerinden biridir. Bu vesile ile tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum” ifadesini kullandı.

HİZMET PROJELERİMİZ BAŞLIYOR

Sohbet havasında geçen kahvaltıda Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Editörümüz Ali Gündoğan’a projeler hakkında açıklamalarda bulundu. Marmaris’in öncelikli sorunları çözmek için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Oktay, “ Spor salonu, arazilerin ve binaların halkın yararına kazandırılması için öncelikli olarak mahkeme aşamalarının, eksikliklerin giderilmesi gerekiyor. Örneğin otobüs garajı düzenlenmesi yapılacak. Bir bakıyorsunuz kâğıt üzerinde arazi paylaşımında sıkıntılar mevcut. Bazı boş binalar ile ilgili prosedür süreçler var. Ara mahalle ve Armutalan, Yunus Nadi gibi caddelerde alt yapı çalışması yapacağız ama elektrik ve Telekom gibi şirketler işlerini bitirmediği için yapamıyorsunuz. Orada kurumlar işlerini bitirmeden biz başlarsak yeni yapılan sokaklar yeniden kazılacak. Yüzme havuzu ve Kapalı Spor Salonu gibi yerlerimizde yeni çalışmalarımız mevcut. Bu çalışmalarımızı Muğla Büyükşehir ile sürekli istişare ederek projelendiriyoruz. Üniversiteli kızlarımız için yurt çalışmamız bitiyor. Bilmeden ve sormadan konuşanlar çok oluyor. Sorunları yerinde dinliyorum. Bazen tek başıma çıkıp mahallerde halk ile görüşüyorum. Onların sorunlarını dinleyerek acil yapılması gerekenleri yerine getiriyorum. Ekibimizle beraber her türlü görüşleri alarak ilçemize daha iyi hizmet için mesai gözetmeksizin çalışıyoruz. Sorunlar ve çözümleri el birliği ile olur. Geçmişten gelen ve biriken sorunların çözümü yasal mevzuatlardan geçiyor. Yapıcı eleştirilere her zaman açığız, bundan sonra böyle olacaktır. Memleketimiz, hepimizin. Korumak, katkı koymak ve hizmet etmek için varız.Bahane üretmeden halkın sağlığı ve huzurlu yaşaması için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Önümüzdeki dönemlerde projelerimizi sizlerin aracılığıyla kamuoyuna duyuracağız” dedi.

Nur DÜZEN

 

 

 


Bu haber 304 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ