marmaris yeni sayfa
13-05-2019 10:55 Kategori: GENEL

Birinci “Çocuk şenliği” düzenlendi

Birinci “Çocuk şenliği” düzenlendi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris hayvanları koruma dernekleri, doğal yaban hayatının korunmasına artırmak ve bilinçlendirmek için “ Doğal yaban hayatı ve çocuk şenliği” adı altında ilk defa etkinlik düzenledi. Yerleşik yaşayan yabancılar ve vatandaşlar çocuklarıyla birlikte çeşitli etkinliklere katılarak eğlendi."

Marmaris Hayvan Hakları Koruma Derneği (MAHAYKO), İlçe Milli Parklar Müdürlüğü ve yedi derneği katkısıyla “1. Doğal yaban hayatı ve çocuk şenliği” adı altında etkinlik düzenledi. Dünyaca ünlü Sığla ağaçları ile kaplı Günnücek Milli Orman Kampı’nda düzenlenen etkinliğe, yerleşik yaşayan yabancı uyruklular ve vatandaşlar çocukları ile birlikte katıldı. Çocukların yaptıkları “Doğa ve yaban hayatı” adlı resim sergisi açıldı. Çocuklarla birlikte ebru sanatı ve resim yapma faaliyeti düzenlendi. Çocuklar, kurulan kürsüde yaban hayatı ve çevreyi korumak için büyüklerine şiir ile kompozisyonlarını okudu. Yüzlerinde çeşitli hayvan maskeleri takılı çocuklar mini skeçlerle gösteri düzenledi. Yaban hayatı koruma konulu mini tiyatro sonrası çocuklardan oluşan gruplar dans etti. Çalınan hareketli müzikler eşliğinde ebeveynlerin katımlıyla oyunlar oynadı. Anne ve babalara ayrı bir alanda “çocuklara doğal hayatı koruma” konulu bilgilendirme yapıldı. Bilgi ve resim yarışmasında dereceye giren çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Etkinliğin sonunda doğal yaban hayatın anlatıldığı belgesel sine vizyonda gösterildi.

 

Marmaris Hayvan Hakları Koruma Derneği (MAHAYKO) Başkanı Tülay Yıldız, “ Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz etkinlikte çocuklara yaban doğal hayatı anlatarak korunma bilincini aşılamaktır. Anasınıfı ile ilkokul çağlarındaki çocuklarımıza temelden hayvanları ve doğayı korumayı öğretiyoruz. Tabii çocuklarımıza bunları öğretirken anne ve babalarında desteği çok önemli. Kamu kurum kuruluşları desteği ile düzenlenen faaliyetimizi önümüzdeki yıllarda ulusal ve uluslar arası haline getirmeyi planlıyoruz. Bizlere destek veren başta belediyemiz olmak üzere Milli Parklar Müdürlüğü’ne teşekkür ederim” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 319 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ