marmaris yeni sayfa
22-05-2020 21:01 Kategori: GENEL

Birlik ve beraberliğimiz hiç eksik olmasın

Birlik ve beraberliğimiz hiç eksik olmasın
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

Ülkemiz ve Marmaris olarak zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde Ramazan Bayramı’nı birbirimize sarılıp kutlayamayacağız. Türk Milleti virüs salgınından birlik ve beraberlik içinde atlatarak çok güzel günler görecektir.

Dostluğu, sevgiyi ve geleceği, aşımızı, ekmeğimizi, soframızı, hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Ramazan Bayramımız milli ruhu taşıyan Türk Milleti için önem arz eder.

Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlar göreceğiz. Önemli olan Türk Milleti’nin milli ruhunu hep koruması, ülkesine, bayrağına ve topraklarına sahip çıkmasıdır. Eğer, İstiklal Marşı çalarken, içinizde köpük gibi kabaran bir duygu ile ay yıldızlı bayrağa bakıp bütün benliğinizle “Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak” diyebiliyorsanız. Eğer, önünüzden bir ip gibi muntazam bir şekilde geçen askeri birliğinizi, damarlarınızdaki kan sirkülasyonu hızlanarak ve duygusallaşarak, iftiharla seyrediyor, tarihin akışını değiştiren kahraman ordunuzla gurur duyuyorsanız. Eğer, yaşadığınız bu günleri yaratan, bu uğurda canlarını, kanlarını feda eden atalarınızın nasıl bir özveri içinde davrandığını idrak edebiliyor, tarihinizle ve atalarınızla gurur duyuyorsanız. Eğer, ülkenizin geleceği için siz de, severek ve isteyerek bazı fedakârlıklar yapabiliyorsanız veya yapmaya hazırsanız. Eğer, dostlarınızla muhabbet içinde geçen bir gecede şarkıların yanı sıra 'Dağ başını duman almış', 'Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız', 'Çıktık açık alınla', 'Yaslı gittim, şen geldim' gibi marşları da büyük bir zevk duyarak söylüyorsanız. Eğer, ülkenizde yapılan her güzel eseri zevk duyarak alkışlayıp, her tatsız olayda üzüntü duyabiliyor ve iyisiyle-kötüsüyle, eğrisiyle-doğrusuyla, tozuyla, çamuruyla, doğduğunuz ve yaşadığınız toprakları seviyorsanız. Eğer, Laz'ı, Kürt'ü, Çerkez'i, Musevi'si, farklı inançtaki insanı, kültürlüsü-cahili, köylüsü-şehirlisi, sivili-askeri-polisi ile bir bütün olarak birlikte yaşadığınız insanları seviyor, iyi ve kötü günleri paylaşabiliyor, kendi insanınızı sıcak ve sempatik buluyorsanız. Eğer, Atatürk'ün 'Onuncu Yıl Nutku'nu her zaman aynı heyecanla dinleyip, kökünüz nereden gelirse gelsin, inançlarınız ne kadar farklı olursa olsun, göğsünüzü gere gere, “Ne mutlu Türküm” diyebiliyorsanız... Siz bu ülkenin gerçek sahibisiniz... Ve ne mutlu bize ki, renkli insan yapısı, tarihin her çağını yaşamış toprakları, eşsiz doğa güzelliği, operadan türküye, baleden folklora geniş bir kültür ve sanatı ile renklerin her tonunu taşıyan bu ülkenin vatandaşlarıyız.

Ramazan Bayramınızı kutlar, küçüklerin gözlerinden, büyüklerin ellerinden öperiz. Mübarek Ramazan Bayramının size ve sevdiklerinize mutluluk, huzur ve refah getirmesi dileğiyle.

Yeni Sayfa Gazetesi Ailesi


Bu haber 392 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ