marmaris yeni sayfa
22-05-2020 20:55 Kategori: GENEL

CHP GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI ALİ ARLI’DAN BASIN AÇIKLAMASI

CHP GENÇLİK  KOLLARI BAŞKANI ALİ ARLI’DAN BASIN AÇIKLAMASI
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta, Adana/ Yüreğir ilçesinde, 14 Mayıs gecesi, Cumhuriyet Halk Partisi, Yüreğir ilçe gençlik kolları başkanı Eren Yıldırım, annesi, babası ve 17 yaşındaki erkek kardeşi ile yürüyüş yaparken Kaymakamlık binasının önünde bir hareketlilik görüyorlar. Kaymakamlık önüne vardıklarında patates, soğan ve çeşitli gıda yardımı yapıldığını görüyorlar. Yüreğir, CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım, bu yardımların kimin aracılığı ile yapıldığını soruyor. Yanına sivil kıyafetli biri yaklaşıyor ve burada bu tür sorular sormaya devam ederse kendisine ‘zorluk çıkaracağını’ söylüyor ve de kendisini  “kaymakam” olarak ifade ediyor.

İlçe Kaymakamını tanıyan Eren Yıldırım bunun üzerine, “sen kaymakam değilsin” diyerek kendisini tanıtıyor ben, Cumhuriyet halk partisi Yüreğir gençlik kolları başkanı, Eren yıldırım olduğunu söylüyor ve orada tepkisini dile getiriyor.

Vatandaşlar olay yerine toplanmaya başlayınca, sivil görünümlü şahsın polis olduğu ortaya çıkıyor. Herkesin şaşkın bakışları altında aniden polis silahını çekiyor ve erenin 17 yaşındaki erkek kardeşinin karnına doğru silahı doğrultuyor. Bu nahoş olay üzerine, Eren Yıldırım’ın annesi gayet soğukkanlı ve de sağduyulu olarak polise, “sen halka silah mı çekiyorsun” diyerek sitemini dile getiriyor.

Evet, sayın basın mensupları, olay tam olarak böyle icra ediyor ülkemizin geldiği bu kötü zamanlarda ne yazık ki bir gencin özgürce soru sormasına bile izin ve tahammül edilmiyor.

Ülkesini seven, vatandaşın can ve emniyetini korumak üzere görev yapan hangi vatan evladı polis memuru, hiçbir taşkınlık yok iken annesinin yanında olan bir evlada,  silah çekebilir ki?

Ve üzülerek ifade etmek isterim ki hakkında suç duyurusunda bulunulan, Yüreğir CHP ilçe Gençlik Kolları Başkanı, Eren Yıldırım hakkında tutuklama kararı çıkıyor.

Yoldaşımız Eren Yıldırım, 19 Mayıs gençlik ve spor bayramını ne yazık ki tutuklu geçiriyor. 

Şu iyi bilinmelidir ki CHP adına yapılan bu algı operasyonları ne ilk ne de sondur. 

Şunu çok iyi bilsinler ki yoldaşımız Eren Yıldırım yalnız değildir, Türkiye’nin dört bir yanında olan CHP gençlik kolları, İl başkanları, İlçe başkanları ve de üyeleri asla Eren Yıldırım kardeşimizi yalnız bırakmayacağız.

Şöyle bilsinler ki biz Cumhuriyet Halk Partisi inancımızı, bu partinin kurucu Mustafa kemal Atatürk’ten alıyor bu ülkede hak, hukuk, adalet anlayışı oturana kadarda durmadan yılmadan çalışacağımızın sözünü buradan veriyoruz.

Eren Yıldırma özgürlük!

ARZU SARITAŞ


Bu haber 390 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ