marmaris yeni sayfa
30-10-2018 09:42 Kategori: GENEL

Cumhuriyet coşkuyla kutlandı

Cumhuriyet coşkuyla kutlandı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

" Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Kordon Caddesi’ndeki Atatürk Anıtı önünde coşkuyla yapıldı. Ellerde Türk Bayrağı yüreklerde Ulu Önder Atatürk sevdasıyla kutlamalar renkli görüntülere sahne oldu. "

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 28 Ekim Pazar günü kamu kurum kuruluş, siyasi parti, sivil toplum kuruluşu ve derneklerin Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Akşam ise Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’nde belli davetlilerin katıldığı kutlama yapıldı. 29 Ekim sabahı Atatürk ve Ulusal Egemenlik Caddesi trafiğe kapatılarak tören için düzenleme yapıldı.

Kaymakam Celalettin Yüksel, makamında tebrikleri kabul etti. Kordon Caddesi’nde; Kamu kurum kuruluş daire müdürleri, siyasi parti, dernek ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri yanı sıra çok sayıda vatandaş yerini aldı. Ayrıca 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında Marmaris’te şehit olan polis memuru Nedip Cengiz Eker’in babası Nihat Eker ve Annesi Güzel Eker katıldı. Kaymakam Celalettin Yüksel, Belediye Başkanı Ali Acar, Aksaz Deniz Üssü Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç askeri araç üzerinde geçiş yaparak halkı selamladı. Bazı vatandaşlar ve çocukları Türk Bayraklı tişört ve ellerinde Türk Bayrağı ile törene katıldığı görüldü. Askeri bando eşliğinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler adına bir dakika saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. İlköğretim okulu çocukları folklor ve dans gösterilerini sundu. Askeri bando marşlarını çaldı. Öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde geçit töreni düzenledi. Ardından askeri bando eşliğinde askerler geçit töreni yaparak kutlamalar sona erdi. Vatandaşlar, çiçeklerle düzenlenen Atatürk Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Kutlama törenini meraklı gözlerle turistler de izledi.

 


Kaynak: Arzu SARITAŞ
Bu haber 603 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ