marmaris yeni sayfa
11-02-2019 11:01 Kategori: GENEL

Eğitime kermes desteği

Eğitime kermes desteği
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris Sabancı Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği, eğitime katkı adı altında geleneksel kermesini düzenledi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği kermeste, Okul Aile Birliği Başkanı Ayla Özen alış verişe gelen vatandaşlarla yakından ilgilendi."

Anadolu Sabancı Lisesi Okul Aile Birliği, “eğitime katkı” adı altında düzenlediği kermeslerine bir yenisini daha ekledi. Okulun bahçesinde düzenlenen kermeste; veliler ve dışarıdan katılan kadınlar, el emeği göz nuru eşyalarını açtıkları stantta satışa sundu. Veliler ve kadınlar, evlerinde yaptıkları hamur işleri, el emeği göz nuru işleme, dantel ve hediyelik eşyalarını stantlarında sergiledi. Ayrıca temiz ve bakımlı ikinci el giyim eşyaları da stantlarda yerini aldı. Havanın güneşli olmasıyla sokaklarda akın eden vatandaşlar, kermese uğramadan geçmedi. Eğitime katkı olduğunu görerek stantları ziyaret eden vatandaşlar, bir ürün satın almadan ayrılmadı.

Yoğun bir katılımın gözlendiği kermes ile ilgili Marmaris Sabancı Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Ayla Özen bilgilendirmede bulundu. Özen, “ Belli aralıklarla okulumuza ve okuyan çocuklarımızın eğitimi için yaptığımız kermeslerimizden biridir. Güzel ve güneşli bir hava da yoğun ilgi oldu. Stant açan arkadaşlarımız ilgiden memnun. Geleneksel olarak düzenlediğimiz kermesten elde ettiğimiz gelirle okulumuzun ihtiyaçlarını karşılayacağız. Kermesimize gerek maddi gerekse manevi anlamda verdikleri destekten dolayı velilerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Öğrencilerin bir sosyal sorumluluk projesinde, aktif şekilde yer almalarının yanı sıra paylaşmanın ve sosyal sorumluluğun önemini de öğrenmelerini amaçlandı. Böyle etkinliklerin tüm idareci, öğretmen, veli ve öğrencileri kaynaştıracağı aşikârdır” dedi.

Etkinlik Pazar günü akşam saatlerinde son buldu.Önümüzdeki günlerde kermeslerin devam edeceği öğrenildi.

 

Arzu SARITAŞ


Bu haber 1119 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ