marmaris yeni sayfa
01-10-2018 10:07 Kategori: GENEL

Fırtına öncesi deniz ve güneş keyfi

Fırtına öncesi deniz ve güneş keyfi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris’te, tropik kasırga öncesi vatandaşlar ve turistler plajlara akın etti. Rüzgârlı hava ve dalgalı denize rağmen keyif yapan turistler renkli görüntüler sergiledi."

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün, Pazar günü için ülkemize Ege’den girmesini ön gördüğü tropik fırtına ve ardından sağanak yağmur öncesi Marmaris sahilleri deniz ve güneşin keyfini çıkartanlar ile doldu. Caddelere konumlandırılmış elektronik termometrelerin 31 derece gösterdiği şehir merkezinde, yüksek nem ile birleşen sıcaklardan bunalanlar sahillere koştu. Saatteki hızı 27 kilometreyi bulan rüzgâra rağmen sahil yolları yürüyüş ve spor yapanlar ile doldu. Atatürk Caddesi’nden İçmeler Mahallesi’ne kadar uzanan 11 kilometrelik mavi bayraklı plajlara gelenler, dalgalı denize aldırış etmeden çocuklarıyla birlikte yüzdü. Bazı turistler, şezlonglarında kitap okuyarak dinlenmeyi tercih ederken kimileri güneş altında bronzlaşmaya çalıştı. Turistler ve vatandaşlar, bulutlu havanın oluşturduğu deniz manzarası eşliğinde öz çekim yaptı. Heyecan arayanlar Jet Siki, muz, paraşüt gibi su sporları yaptı.

Almanya’dan ailesiyle tatile gelen gurbetçi Gökhan Demirci, “Deniz dalgalı ama sıcak ve güzel.  Fırtına olması bizi etkilemez yine denize gireriz, Marmaris güzel” dedi.

Marmaris Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, “ Hava sıcaklıkları 29 ile 32 derece arasında seyretmekte. Yüzde 69 nem ve deniz suyu sıcaklığı 19 derecedir. Parçalı bulutlu hava akşam saatlerinde yağmura dönecek” dedi.


Kaynak: Ali GÜNDOĞAN
Bu haber 1878 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ