marmaris yeni sayfa
13-04-2019 11:50 Kategori: GENEL

Gazete temsilcileri başkanları ziyaret etti

Gazete temsilcileri başkanları ziyaret etti
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti ve Marmaris Temsilci, gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Arzu Sarıtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün başta olmak üzere 4 ilçenin belediye başkanlarına kutlama ziyaretinde bulundu."

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Cem Kaytan ve Marmaris Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Temsilcisi, gazetemizin sorumlu yazı işleri müdürü Arzu Sarıtaş seçimi kazanan başkanlara kutlama ziyaretinde bulundu. Ziyaretin ilk durağı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün oldu. 13 ilçenin cemiyet temsilcilerinin katıldığı ziyarette dilek ve temenniler ardından görüş alışverişinde bulunuldu. Ardından sırayla Menteşe ve Ula Belediye Başkanları makamlarında ziyaret edildi.

MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI ZİYARET EDİLDİ

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Cem Kaytan ve Marmaris Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Temsilcisi Arzu Sarıtaş, A Haber Muğla Bölge Müdürü Vural Efecik ve yardımcısı Çetin Ulaş, Yeni Sayfa Gazetesi muhabiri ve Demirören Haber Ajansı Marmaris Sorumlusu Ali Gündoğan, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’a tebrik ziyaretinde bulundu. Kaytan, Başkan Oktay’a “ Tatlı yiyelim tatlı konuşalım” diyerek çikolata hediye etti. Günlük yerel basının dilek ve temennilerini dinleyen Başkan Oktay, “ Seçim döneminde hızlı gelişen süreçte medya mensuplarımızla bir kopukluk oluştu. 8 günlük dönemimde ilk hedefim basın ve halkla ilişkiler bölümünü en iyi şekilde aktif hale getirmek olacaktır. Seçim döneminde olduğu gibi ve göreve geldiğim süreç içinde yapamayacağım hiçbir şeyin sözünü vermedim. Bir an önce belediyede yapılanmayı tamamlayarak sokağa çıkıp eksikleri gidermek için yerinde takip etmem gerekiyor. Bu makamda değil sürekli sokakta halkımın içinde olmak istiyorum. Basınımızın gücü ve kalemi tartışılmaz. Fakat bu gücü basın yayın etik kuralları çerçevesinde kamuya yararlı kullanmak gerekir. Benim kapım herkese olduğu gibi siz basın mensuplarına da açıktır. Bizim sizlerden isteğimiz ortada bir sorun var ise doğru kaynak olan bizlerde öğrenmeniz ve görüşlerimizi almanızdır. Kamuyu doğru aydınlatmak sizlerin asli görevidir. Bu görevi yürütürken bizlerde sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Göstermiş olduğunuz nezaket ve anlayışınız için teşekkür ederim. Başarılarınız daim olsun” dedi. Oktay’ı tebrik ederek başarıların devamının gelmesi temennisinde bulunan Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Cem Kaytan, “ Ülkemizde ve bölgemizde yerel gazeteler önem araz etmektedir. Yerel gazeteler halkın gözü kulağıdır. Gazeteciler olarak yapılan güzellikleri ve başarıları haber yaptığımız gibi olumsuzlukları da etik kurallar çerçevesinde dile getirmekle yükümlüyüz. Belediye de olan bir olumsuz olayı tabii ki de haber yapacağız. Bu haberi yaparken etik kural dediğimiz sizlerin görüşüne de yer vereceğiz. Kavga ve ötekileştirmeyle bir noktaya varılmıyor. Ortak akıl ve görüşlerle çok iyi bir Marmaris olacağına inanıyorum” dedi. Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Marmaris Temsilcisi Arzu Sarıtaş, “ Ülkemizde ve şehrimizde günlük resmi ilan gazetelerimizin durumu iyi değil. Bunu düzeltmek ve el birliği ile koordinasyon sağlayarak iyi noktaya getirmek hepimizin elinde. Nasıl sizlerin başarılarını ve etkinliklerinizi haber yapıyorsak kamu vicdanını rahatsız eden gelişmeleri de haber yapmak sorumluluğumuz var. Bir haberimizle kavga ve ötekileştirme çıkarmadan konuşmayla sorunların çözüme kavuşacağına inanıyoruz. Kavga, ötekileştirme ve ayrıştırmayla kazanmaz kaybederiz. Siz ve ekibinizde görevinizde başarılar dileriz “ dedi.

Makamda çekilen hatıra fotoğrafı ardından iyi dilek temennileri ardından ziyaret sona erdi.

 

Zeynep Ferahköse


Bu haber 240 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ