marmaris yeni sayfa
12-03-2019 10:55 Kategori: GENEL

Hafta sonu yaz havasında geçti

Hafta sonu yaz havasında geçti
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris’te hafta sonu yazı aratmayan 20 derece sıcaklığı görenler sokakları doldurdu. İlçe sokakları ve sahilleri cıvıl cıvıl oldu, renkli görüntüler ortaya çıktı."

Geçtiğimiz hafta sonu Marmaris şehir merkezinde sıcaklık 20 dereceye kadar çıktı. Yazı aratmayan sıcak havanın hâkim olduğu şehirde vatandaşlar renkli görüntüler oluşturdu. Atatürk Caddesi’nden Siteler Mahallesi’ne kadar uzanan sahil şeridi yöre halkı ve yerleşik yaşayan yabancılarla doldu. Spor, yürüyüş ve bisiklet sporu yapanlar yanı sıra banklarda oturup Mart güneşinin tadını çıkaranlar görüldü. Çocuklarıyla plajı dolduran vatandaşlar, portatif sandalyelerinde oturarak içeceklerini yudumladı. Eşsiz deniz manzarası eşliğinde anın tadını çıkartanlar mutlu bir hafta sonu yaşadı. Uzunyalı ve Yat Limanı’ndaki kafeteryalar vatandaşlarla doldu. İçeceklerini deniz manzarası eşliğinde yudumlayanlar anı ölümsüzleştirerek öz çekim yaptı. Öğle saatlerinde ise bazı vatandaşlar denize girdi. Önce spor yapan üç kişi ardından Uzunyalı Mevkii’nde bol bol yüzdü. Olta balıkçıları tutkunları ise her zaman ki gibi Kordon Caddesi ve halk plajını doldurdu.

Meliha Ateş, “ Yurdun birçok şehrinde kara kış devam ederken Marmaris’te yazı yaşıyoruz. Güneşli havayı fırsat bildim ve yürüyüş sporu ile anı değerlendiriyorum” dedi. Kızının yanına ziyarete gelen Atilla Demir Kırkhan ise, “ Çankırı’da soğuktan titriyoruz burada yaz havası var. Denizi, manzarası ve doğasıyla Marmaris çok güzel lütfen kıymetini bilin” dedi.Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, “ Sıcaklıklar hafta içinde de devam edecektir. Hafta ortasında aralıklı yağmur bekliyor. Deniz suyu 14, gündüz 15-19 ve akşam 12-14 arası sıcaklıklar hâkim olacaktır” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 230 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ