marmaris yeni sayfa
15-04-2019 11:58 Kategori: GENEL

Halk Tiyatrosu grubuna büyük ilgi

Halk Tiyatrosu grubuna büyük ilgi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris Halk Tiyatrosu, ''ELMAYI YEDİK'' oyunu Kültür Merkezi’nde sahne aldı. Yoğun bir kalabalığın katıldığı komedi oyunu büyük ilgi gördü."

Marmaris Halk Tiyatrosu, “bir sigara fiyatına tiyatro” sloganı ile aylardır çalışmasını sürdürdüğü “Elmayı Yedik” adlı tiyatro oyunu sahne aldı. Armutalan Kültür Merkezi Tarık Akan Salonu’nda sahnelenen oyuna ilgi büyüktü.Kadınların maruz kaldığı ayrımcılığı konu alan skeçlerden oluşan oyuna ilçe yaşayanı yoğun ilgi gösterdi.
‘Marmaris Halk Tiyatrosu’ grubu skeçlerden oluşan tek perdelik ‘Elmayı Yedik’ oyununu sahneledi. Oyun Armutalan Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluştu. Kadınların maruz kaldığı ayrımcılığı konu alan skeçlerden oluşan oyuna sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Oyunun yönetmeni ve oyuncusu Atilla Geniş oyun hakkında açıklama yaptı.  İki yıldır faaliyette olan bir grup olduklarını dile getiren Atilla Geniş, “Marmaris Halk Tiyatrosu” iki yıldır kurulan bir tiyatro. İkinci oyunumuzu sahneledik. Bu oyunumuz, kadınlar için yapıldı. Kadınların uğradığı ayrımcılığa karşı biz de bir ses olalım dedik. Ve Marmaris’ten kadınlara bir selam çaktık. Birinci oyunumuz da büyük bir ilgiyle karşılandı. Bu oyunda da ilgi fena değildi. Marmaris için çok doyurucu bir ilgi vardı. Bu akşam buradan çok mutlu ayrıldık. İyi bir enerji yaşadığımıza inanıyoruz. İnsanlara da iyi bir enerji verdiğimizi düşünüyorum. Daha büyük oyunlara hazırlanıyoruz” dedi.

Arzu SARITAŞ


Bu haber 734 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ