marmaris yeni sayfa
17-10-2020 16:43 Kategori: GENEL

İlk kitaplar Kaymakam’dan

İlk kitaplar Kaymakam’dan
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

Yatağan’da oluşturulan “Polis Amca” isimli çocuk kütüphanesine, ilk kitapları Kaymakam Onur Kökçü hediye etti.

 

 

 

Yatağan’da  “Polis Amca Kütüphanesi” projesinin ilkinin Sinanbey İlkokulu 'nda hayata geçirileceği kaydedildi.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şu sözlere yer verildi: “Yatağan Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sinanbey İlkokulu Müdürlüğü 'nün koordinesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa kurulacak olan çocuk kütüphanesinde hikaye ve masal kitapları başta olmak üzere birbirinden farklı  kitaplar olacak. Sinanbey İlkokulu 'nda teşhir edilecek olan kütüphane ile ''Polis dostunuz, arkadaşınızdır.'' fikri benimsetilerek, mevcut olan polis sevgisinin daha da arttırılması hedefleniyor. 

Kurulacak olan Polis Amca isimli çocuk kütüphanesinden ilkokul öğrencilerinin yanı sıra öğretmen ve öğrenci velilerinin de yararlanması bekleniyor. Dileyen vatandaşların kullanılmamış olmak kaydıyla kütüphaneye kitap hibe edebilecekler.”

Kütüphaneye ilk kitapları Yatağan İlçe Kaymakamı Onur Kökçü hediye etti. Kahraman Şehit Jandarma Yarbay Alim Yılmaz 'ın babası Mehmet Yılmaz'ın yazmış olduğu ''Şehit Anasının Feryadı Ümmü Yılmaz'' isimli şiir kitaplarını kütüphaneye hediye eden Kaymakam Kökçü 'nün ileriki günlerde de desteklerinin devam edeceği öğrenildi.

Kürşat KESKİN


Bu haber 511 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ