marmaris yeni sayfa
20-07-2019 10:37 Kategori: GENEL

İngiliz Konsolosluğu’ndan kurumlara “Terör ile mücadele farkındalık” toplantısı

İngiliz Konsolosluğu’ndan kurumlara “Terör ile mücadele farkındalık” toplantısı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Muğla’nın Marmaris İlçesi’ndeki İngiltere Fahri Konsolosluğu yetkilileri, kamu kurum kuruluş zabıta, polis ve jandarma yetkililerine işadamı ve turizmcilere “ Terör ile mücadele farkındalık” toplantısı düzenledi. "

İngiltere Ankara Büyükelçiliği ve İçişleri Bakanlığı protokolü ile Muğla’nın Fethiye ve Bodrum İlçesi’nden sonra Marmaris’te “ Terör ile mücadele farkındalık” toplantısı düzenledi. 5 yıldızlı bir otelde düzenlenen toplantıya Marmaris Emniyet Müdürü Metin Ercan, Marmaris İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Mustafa Çetinkaya, TÜRSAB Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Esin, GETOB Müdürü Cahit Sarıbey, konaklama tesisleri işletmecileri, zabıta personeli, otel güvenlik personelleri, işadamı ve turizmciler katıldı.

İngiltere Marmaris Fahri Konsolos Yardımcısı Nazlı Hamitoğlu, sinevizyon eşliğinde şüpheli davranışlı kişiler, şüpheli nesnelerin belirlenmesi, saldırı ihtimalinde alınabilinecek önlemler gibi konularda bilgilendirmede bulundu. Türkçe ve İngilizce sunumu gerçekleştirilen toplantıda 2006 yılında Marmaris’te meydana gelen terör saldırısı hakkında bilgiler verildi. İki saatlik toplantının sonunda basına kapalı görüş alışverişinde bulunuldu.   Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 433 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ