marmaris yeni sayfa
10-01-2019 13:04 Kategori: GENEL

İYİ Parti’den kutlama ziyareti

İYİ Parti’den kutlama ziyareti
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İYİ Parti Marmaris Yönetim Kurulu üyeleri, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” kapsamında gazetemize kutlama ziyaretinde bulundu."

İYİ Parti Marmaris Yönetim Kurulu üyeleri Emrah Akbaş, Yeliz Küçükdemir, Zeynep Arslan Ronaday, Fildan Yıldırgan, Sonay Korkmaz ve İlçe Başkanı Ali Rıza Doğanyılmaz’ın danışmanı Yılmaz Kır, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlamak için gazetemize ziyarette bulundu. Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Marmaris Temsilcisi ve gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Arzu Sarıtaş’a çiçek hediye eden partililer önemli günümüzü kutladı.

Şehir dışında olduğu için ziyarete katılamayan İYİ Parti İlçe Başkanı Ali Rıza Doğanyılmaz’ın sevgilerini ve kutlama mesajlarını ileten danışmanı Yılmaz Kır, “ Milletimizin gözü, kulağı ve vicdanı olan gazetecilerimizin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum. Bu vesile ile özgür ve bağımsız medya için her zaman yanlarında olacağımızı bir kez daha ilan ediyorum.

Mesai mefhumu gözetmeksizin halkın doğru bilgiye en kısa zamanda ulaşması için olağanüstü şartlarda mücadele veren değerli gazetecilerimizin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü tebrik ederim. Ülkemizde gazetecilerimizin çalışma şartlarının ağır olduğu, ekonomik olarak hak ettiklerini elde edemedikleri bir vakıadır. Basın üzerindeki manevi baskının da etkisini gün geçtikçe artırdığı görülmektedir. Bu şartlar altında gazetecilik mesleğini ifa etmek giderek zor bir hale gelmektedir. Ancak gazetecilerimiz şartlar ne kadar zor olursa olsun mesleklerini onurlu bir biçimde yerine getirmektedir. Bu hassasiyetlerle tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü tebrik ediyor, meslek yaşamlarında başarılar diliyorum. Ebediyete intikal etmiş tüm gazetecilerimize de Allah'tan rahmet diliyorum” dedi.

SORUNLARIMIZA SOMUT ÇÖZÜM YOK

Kutlama ziyareti ve iyi dilekler için teşekkür eden. Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Marmaris Temsilcisi ve gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Arzu Sarıtaş, “ Özellikle yerel medyanın sorunları gün geçtikçe artmaktadır. Ekonomik ve çalışan bulmakta yaşanan sorunlara somut adımlar yerine soyut cümlelerle geçiştirilmektedir. Yerel medyanın sorunları kulak ardı edilmekte ve her geçen yıl ayakta durmamız güçleşmektedir. Medya temsilcisi olarak son aylarda yaptığımız girişimlerle hak ettiğimiz resmi ilan ücretlerinde cüzi bir artış oldu. Uzun uğraşlar sonucu yapılan kısmi artırım bile hak ettiğimiz kazançları sağlamadı. Günlük yapan ve resmi ilan yerel gazetenin aylık maliyeti 20 ile 23 bin liraya kadar çıkmakta. Yerel medyaya yapılan denetimler bugün bir turizm tesisine veya işletmeye yapılmıyor. Vergi, stopaj, personel gideri, elektrik, toner, kâğıt ve aydınger gibi çeşitli masraflar arttı. Altı ay önce aldığımız bir aydıngerin fiyatı 70 lira iken bugün iki katı fiyatları gördü. Şu an yerel medya kredilerle ve esnafımızın reklamları ile ayakta durmaktadır. Diliyorum ki kısa sürede yerel medya ve çalışanların sorunları soyut değil somut adımlarla çözüme kavuşur” dedi.

Günün anlam ve önemine dair açıklamalar ardından partililer ve gazete çalışanları, Marmaris’te yaşanan siyasi gelişme ve sosyal hayat hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 

Zeynep FERAHKÖSE


Bu haber 424 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ