marmaris yeni sayfa
08-10-2019 10:24 Kategori: GENEL

Kedi mahalleyi seferber etti

Kedi mahalleyi seferber etti
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris İlçesi’nde ağaçtan çıktığı apartmanın 2. katındaki balkonda mahsur kalan 1,5 yaşındaki “Hıçkırık” adlı safkan whiskas cinsi erkek kedi mahalleyi seferber etti. İki saat süren uğraş sonucu kedi itfaiye tarafından kurtarılarak sahibine teslim edildi "

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Derneği Marmaris Temsilcisi ve gazetemizin Yazı İşleri Müdürü gazeteci Arzu Sarıtaş’a ait 1,5 yaşındaki “Hıçkırık” adlı safkan whiskas cinsi erkek kedi, Tepe Mahallesi 36 sokakta bulunan bir apartmanın bahçesindeki ağaca çıktı. Ağaçtan inemeyen kedi buradan 2.kattaki balkonda atladı. Sarıtaş, kedisinin ortalıklarda göremeyince mahallede “Hıçkırık” diye seslenerek aramaya başladı. Kedi, bir apartmanın ikinci katındaki balkonda miyavlayarak cevap verdi. Daireye çıkarak kapıyı çalan Sarıtaş, evin yerleşik yaşayan bir yabancıya ait olduğunu ve şehir dışında bulunduğunu öğrendi. Sokağa inerek kedisinin çıktığı ağaçtan inmesi için seslenmeye başladı. Bu sırada kedinin mahsur kaldığını gören mahalle sakinleri ve çocuklar karşı apartmanlardan inmesi için çağrılarda bulundu. 2 saat süren seslenişlere miyavlayarak karşılık veren kedi inmeyince için itfaiye ekipleri çağrıldı. Mahalleye gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi Marmaris Grup Amirliği ekipleri balkona merdiven uzattı. Bir itfaiye eri balkona çıkarak 10 dakika boyunca gelmemekte direnen kediyi severek sakinleştirdi. İtfaiye erinin kucağında pençeleri ile sıkıca sarılan kedi aşağıya indirilerek sahibine teslim edildi. Sahibinin kucağında şaşkın ve korku dolu ifadelerle bakan kedi ofise götürülerek su ve mama verildi.

İTFAİYE EKİPLERİNE TEŞEKKÜR

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Derneği Marmaris Temsilcisi gazeteci Arzu Sarıtaş, “ Hıçkırık, evcil bir kedidir. Çıktığı ağaçlardan inemiyor. Bugünde böyle oldu. Ben ve mahalleli çok uğraş verdik ama bir türlü indiremedik. Muğla Büyükşehir Belediyesi Marmaris İtfaiye Müdürlüğü’nü aradım. Kısa sürede gelerek kediyi indirmek için seferber oldular. Başta itfaiye ekipleri olmak üzere kedime kavuşmamı sağlayan komşularıma teşekkür ederim” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 378 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ