marmaris yeni sayfa
09-01-2019 16:13 Kategori: GENEL

Kent Konseyi Van’da çocukların yüreğini ısıtacak

Kent Konseyi Van’da çocukların yüreğini ısıtacak
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris Kent Konseyi Kadın Çalışma Grubu, Van’ın Erciş İlçesi Yatılı Bölge Ortaokulu’ndan gelen “Kış şartlarında çocuklarımızı korumak ve yüreklere sıcaklık sarması için desteklerinizi bekliyoruz” mesajı ile harekete geçerek 20 koli sıfır giyim, mont, bot ve kırtasiye malzemeleri toplayarak kargoyla gönderdi."

Van’ın Erciş İlçesi’nde yer alan 400 öğrencili Yatılı Bölge Ortaokulu’nda Türkçe öğretmenliği yapan İsmail Buruk bir ay önce, “ Kış şartlarında çocuklarımızı korumak ve yüreklere sıcaklık sermek için desteklerinizi bekliyoruz” yazılı elektronik postayı Marmaris Belediyesi’ne gönderdi.

Mesaja kayıtsız kalmayan Kent Konseyi Kadın Çalışma Grubu, sosyal medyada “ Sende el ver geleceğimizi koruyup yürekleri ısıtalım” sloganı ile destek kampanyası başlattı. Kampanyaya duyarsız kalmayan çok sayıda vatandaş çeşitli mağazalardan satın aldıkları bot, mont, kışlık gömlek, kışlık elbise, bere, atkı ve kırtasiye malzemelerini Kent Konseyi Kadın Çalışma Grubu’na teslim etti. Bir ay süreyle toplanan 30’ar kiloluk 20 koli paketlenerek Van’ın Erçiş İlçesi’ndeki Yatılı Bölge Ortaokulu’na gönderilmek üzere kargoya teslim edildi.

MARMARİS GELECEĞİMİZİN ÇOCUKLARINI ISITACAK

Marmaris Kent Konseyi Başkanı Avukat Necmettin Yankol, “ Doğu ve Güneydoğu şehirlerinden talep gelmesi üzerine kadın çalışma grubumuz bir aylık giyim ve kırtasiye malzemeleri destek kampanyası sonlandırdı. Doğu ve güneydoğu şehirlerinden gelen elektronik postalara duyarsız kalmayarak kampanyalar başlatıyoruz. Bu kargomuz yerine ulaştıktan sonra Şanlıurfa’nın bir ilçesindeki okuldan öğretmenler aracılığıyla destek mesajı geldi onun için yeni bir kampanya başlayacağız” dedi. Kent Konseyi Kadın Çalışma Grubu Başkanı Şenay Kılın, “ Sosyal medyada bir ay süreyle giysi ve kırtasiye malzeme toplama kampanyası başlatıldı. Sağ olsunlar duyarlı vatandaşlarımız mağazalardan satın aldıkları sıfır giyim malzemelerini teslim ettiler. 20 koli giyim ve kırtasiye malzemesi toplandı. Çocuklarımıza çok güzel yeni yıl ve yarıyıl tatili hediyesi oldu. Marmaris’in duyarlı insanları geleceğimizin teminatı çocuklarımızın içini ısıtmak ve onların yanında olduğunu göstermek için bir kere daha farkını gösterdi” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 287 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ