marmaris yeni sayfa
06-12-2018 11:38 Kategori: GENEL

Marmaris gelin gibi süslendi

Marmaris gelin gibi süslendi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris'te, yeni yıl eğlencesinin merkezi olması beklenen Ulusal Egemenlik, Atatürk ve Kordon Caddesi ile 19 Mayıs Gençlik Meydanı, belediye ekiplerince ışıklandırıldı. "

Atatürk Caddesi'nden Cumhuriyet Caddesi'ne kadar uzanan 8 kilometrelik yol 20 metre arayla ışıklı figürler ile süslendi. Türkçe ve İngilizce yeni yıl mesajları asıldı. Yeni Yol Caddesi Sevgi Yolu, ana caddeler gibi ışıklı süslemeler ile donatıldı. Ayrıca beş metrelik Noel ağacı konuldu. Vatandaşlar, gün batımı sonrası ışıl ışıl olan ilçedeki süslemelerin çevresinde hatıra fotoğrafı çektirdi.

SINIRLI SAYIDA MEKÂN AÇIK OLACAK

Turizmciler, çevre ilçelerden hafta sonu yılbaşını kutlamaya gelecek kişilerin rezervasyon yaptırdıklarını, büyükşehirlerden eski yıllara göre yoğun bir talep olmadığını bildirdi. Her şey dâhil sistemiyle çalışan üç ve üstü yıldıza sahip otellerde 'yılbaşı balosu' dâhil hafta sonu konaklamanın kişi başı geçen sene ile aynı rakamlar olan 250- 500 lira arasında değiştiği ifade edildi. Kışın az sayıda otelin açık olduğunu dikkati çeken turizm otoriterleri, sınırlı sayıda otelin yeni yıl programı yaptığını vurguladı. Ayrıca yeni yıl eğlencelerinin restoran ve çeşitli kafeteryalarda yapılacağı, son bir hafta kala az sayıda rezervasyon olup, ağırlıklı olarak Marmaris'in çevre ilçelerinden yılbaşı kutlamasına günü birlik gelen olacağı kaydedildi.

HER YIL OLDUĞU GİBİ EĞLENCELER RESTORANLARDA

'Oteller Bölgesi' olarak adlandırılan Uzunyalı Mevkii ve Yat Limanı'ndaki restoran ile kafeteryalar, hazırladıkları kişi başı 85-180 lira arasında değişen paket fiyatlarla yerel sanatçılar eşliğinde yılbaşı programı yapacağı kaydedildi. Yöre halkı ve yerleşik yaşayan yabancılar, her yıl olduğu gibi bu yeni yılda da restoran ile kafeteryalarda yapılan kutlamalara katılacak.

KUTLAMALARIN MERKEZİ GENÇLİK MEYDANI

Marmaris Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılbaşında da 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda saat 22.00'den itibaren DJ'lerin hareketli şarkılarıyla kalabalığı coşturacak. Kurulacak sahnede ayrıca yerel gösteri grupları hünerlerini sergileyecek. Yapay kar yağdırılarak yeni yılın ilk dakikalarında denizden ve karadan havai fişek atılacak. Marmaris Belediyesi'nin yılbaşı hazırlıklarını erken tamamlamasıyla güvenlik güçleri de kent merkezinde tedbirleri artırdı. İlçenin Muğla ve Datça giriş ile çıkışları polis ekipleri tarafından uygulama noktaları oluşturularak kontroller sıklaştırıldı. Yeni yılın hafta sonuna denk gelmesiyle çevre şehirlerden günü birlik akın olacağını kaydeden emniyet yetkilileri takviyelerin artırılacağını bildirdi. Yeni yıl akşama sivil, resmi ve çevik kuvvetlerden oluşan çok sayıda polisin takviye gelerek kontrolleri artıracağı kaydedildi. Maliye, Sağlık Grup Başkanlığı ve Tarım Müdürlüğü ekipleri de ilçede denetimlerini artıracak

 

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 185 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ