marmaris yeni sayfa
08-01-2019 13:12 Kategori: GENEL

Marmaris zirvelerine iki yıl aradan sonra kar yağdı

Marmaris zirvelerine iki yıl aradan sonra kar yağdı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris İlçesi’nin kırsal mahallelerinin 600 ile 1000 metre yükseklikteki dağ eteklerine iki yıl aradan sonra kar yağdı. Kar gören mahalle sakinleri arazi araçlarıyla zirveye çıkarak fotoğraflar çekip sosyal medyada “ Marmaris’in kar ile görsel şöleni” Yorumuyla paylaştı. "

Marmaris’in turistik Osmaniye, Söğüt ve Bayır mahallelerindeki yüksek tepelere dün sabah saatlerinde kar yağdı. Osmaniye Mahallesi sınırları içindeki 850 metrelik Palamut Dağı’nda kar görenler arazi araçları ve traktörler ile zirveye ulaştı. En yüksek tepede koyların eşsiz manzarasını karla birlikte cep telefonu ile görüntüleyen vatandaşlar, sosyal medyada paylaşarak “ Marmaris’in kar ile görsel şöleni” yorumu yaptı.

850 metre rakımlı Palamut Dağı’nda kar fotoğrafları çekerek sosyal medyada paylaşan Osmaniye Mahallesi sakinleri, “ Burada en son 2016 Aralık ayının son günü kar görülmüştü. İki yıl önce yaşanan soğuğun aynısını bugün yaşadık. O yıl sıfır derecesinde kar yağmıştı bu yıl eksi 4 derecede yağdı. Arazi araçlarımızla zirveye ulaşarak eşsiz manzarayı seyrettik ve cep telefonu ile fotoğraflar çektik” dedi.


Bu haber 230 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ