marmaris yeni sayfa
14-03-2019 12:32 Kategori: GENEL

Marmaris’in gönülden konuşulan tek adayı

Marmaris’in gönülden konuşulan tek adayı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İşadamı Serkan Yazıcı, AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı gösterildiği günden bugüne kadar samimi, cana yakın, dürüst ve mantıklı konuşmaları ideolojik görüşteki insanları bile etkiledi. Her kapıya ziyaret edip siyasetçi değil hizmet etmek için göreve talip olduğunu söyleyen Yazıcı, Marmaris’te en çok konuşulan adaylar arasında ilk sırayı aldı."

AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı seçildikten sonra yöre halkının ön yargı ile baktığı işadamı Serkan Yazıcı, halkla beraber kucaklaştıkça ve Marmaris için doğru projelerini anlattıkça yüreklerde yer edinmeye başladı. Son bir ay içinde ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde ki seçim ziyaretlerinde kendisini ve projelerini anlatan Serkan Yazıcı bir anda en çok konuşulan isimler arasında ilk sıraya oturdu. İlk günlerde “Avam kamarası lortları, zengin çocukları ve sorunlardan habersiz” gibi cümleler kuran vatandaşlar, yapılan ziyaretlerde kendilerinden biri olduğunu ve doğru projelerle Marmaris’e hizmet edeceğini gördü. Toplumun her kesiminden meclis adaylarının belirlenmesiyle “Marmaris’in sorunlarına çare olacak tek aday” olarak dillendirilmeye başlandı. Karşısındakinin ideolojik düşüncelerini bir kenara koyarak her kapıyı çalıp, her esnafı ve her evi ziyaret eden Serkan Yazıcı, kendisine AK Parti aleyhine yöneltilen tepki sorularına bile sakin ve mantıklı cevaplarla karşısındaki insanların sempatisini kazandı.

PROJELERİ İLGİ UYANDIRDI

Yaptığı ziyaret ve görüşmelerde siyasette ezber bozan açıklamalar yapan Serkan Yazıcı, “ Benim hayata geçireceğim projelerden daha iyisini başka bir aday yaparsa ona oy vereceğim” çıkışıyla ne kadar iddialı olduğunu bir kere daha gösterdi. Mevcut yönetimlerin uzun yıllar yapamadığı ve yapmadığı projeleri de uluslar arası kapsamda hayata geçirecek olan Yazıcı, Spor Bakanı’nı Marmaris İlçesi’ne getirerek yerinde incelemesi yapması olumlu tepkiler görüldü. Bakanın spor kompleksleri sözü vermesi ve projeleri istemesi, Yazıcı’nın hayata geçireceği projelerin hayal değil gerçek olduğu görüldü. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Köylü milletin efendisi” sözünü hatırlatan AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı, kırsal mahallelerde yaptığı ziyaretlerde alt yapı, su ve çevresel sorunları çözüme kavuşturmak için projelerini anlattı. Kırsal mahallelerde yaşayan birçok farklı siyasi düşüncelere sahip insanlar Serkan Yazıcı ismini söylemeye başladı. Spor kompleksleri, Gençlik Merkezi, Turunç-İçmeler tünel projesi, turizmin kısa, orta ve uzun vadede geliştirilecek projelerle 12 aya çıkarılması anlatımları, bazı alanların yeniden yapılandırılarak cazibe merkezi haline getirilmesi, Pazar yerinin salaş halinin ortadan kaldırılarak daha modern bir alan yapılması ve 19 Mayıs Gençlik Meydan’ının yeniden yapılandırılarak otopark dâhil olmak üzere insanların ayrılamayacağı bir alan haline getirilmesi, her mahalle için halkın rahat yaşayabileceği projelerin sunulması seçmenden destekler gelmeye başladı.

KOLTUKTA OTURAN DEĞİL MARMARİS’İMİZE HİZMET İÇİN GELİYORUM

Esnaf ve vatandaş görüşmelerinde yöneltilen eleştirisel sorulara akıllı ve mantıklı cevaplar vermesiyle ilgi gören Serkan Yazıcı, belediye başkanı seçildiğinde koltukta oturan değil şehre hizmet etmek için sokakta dolaşan biri olacağı sözünü verdi. Vatandaşın huzur ve güvenliği için hayata geçireceği projelerin aslında çok kısa sürede yapılacağını dile getiren Yazıcı, kısa, orta ve uzun vadeli yenileme çalışmalarında asıl o zaman Marmaris’in cazibe merkezi olacağını öne sürdü. En çok destek gören çalışması ise mevcut Marmaris Belediyesi’nin yıkılarak uluslar arası etkinliklerin yapılabileceği sanat galerisi idi. Yapılacak komplekslerle ilçede bölgesel değil uluslar arası etkinliklerin hâkim olması hedeflendiği bildirildi. Marmaris adının uluslar arası kamuoyunda yer etmesi için spor, sanat, bilim, sinema, tiyatro ve festivallerin profesyonelce yapılması anlatıldı.

MARMARİS’TE İDEOLOJİLER ALT ÜST OLDU

Kısa sürede halkın sevgisini kazanan ve esnafların umudu olan Serkan Yazıcı, ezber bozan girişimleri ve söylemleriyle de tüm siyasi ideolojik düşünceleri de alt üst etti. Karşı aday seçmenlerinin projeleri, samimi itirafları ve yaklaşımlarıyla gönüllerde yer etmeye başlayan Serkan Yazıcı, dengeleri temelden değiştirdi. Sol seçmenin yakından tanımaya başladığı AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı, “Şapkamı koysam seçilirim” görüşlerini unutturdu. Kavga etmeye, ayrıştırmaya, adam ayırmaya ve ben yaptım oldubitti demeye değil hizmet etmeye gönül vermiş biri olarak desteğini istiyorum ifadelerini kullanan Yazıcı, sol ile muhalefet partilerin seçmenlerinin oylarına talip oldu. Bir siyasetçi değil yöre halkından biri gibi hareket eden Serkan Yazıcı, yapılan özel anketlerle ilk sıralara oturdu. Yeni Sayfa Gazetesi Ailesi olarak öğrendiğimiz gizli ve bağımsız anket çalışmalarında her 5 kişiden 2’sinin Serkan Yazıcı dediği öğrenildi. Ziyaret ve görüşmeleriyle Ak Parti çıtasını da yükselten Yazıcı, kamuoyunu da yapamayacağı hiçbir şeyin vaadini vermemesiyle de göstermiş oldu.

 

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 310 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ