marmaris yeni sayfa
16-08-2018 09:48 Kategori: GENEL

Marmaris’ten bir “Deli” geçti

Marmaris’ten bir “Deli” geçti
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu, Gogol’un “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı tek kişilik ve tek perdelik oyunuyla çıktığı yaz turnesinin ilk durağı Marmaris’teydi"

Açıkhava sahnesinde sergilediği muhteşem performans, üst düzey oyunculuk ve tükenmeyen enerjisiyle Marmarisli tiyatroseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

 

Tatbikat Sahnesi tarafından sahnelenen, Cem Emüler tarafından yönetilen oyunda Beşikçioğlu, oyununu sahneye kurulan dev vinç üzerinden hiç inmeden sahneledi.

 

Ekranların ve sahnenin usta ismi, vincin üzerinde kimi zaman sallanarak, kimi zaman bir cambaz gibi yürüyerek seyircilerin yüreklerini ağzına getirdi. Yaklaşık 1,5 saat süren performansta sanatçının akıcı performansı ile akrobatik hareketleri Marmaris Açıkhava sahnesindeki izleyiciyi adeta büyüledi. Ses ve ışık efektlerinin etkiyi arttırdığı gösteri sırasında tiyatroseverler zaman zaman karşılarında gerçek bir “deli” varmış hissine kapıldılar. Tam anlamıyla “çıt çıkmadan” izlenen oyunun sonunda Beşikçioğlu performansından ötürü uzun süre ayakta alkışlandı.

Rus tiyatro yazarı Nikolay Vasiliyeviç Gogol’un kaleme aldığı “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı oyunda, hikâye başkahraman Aksentin İvanoviç Poprişçin’in hayatı üzerine merkezleniyor. Çar 1. Nikolay’ın baskıcı devrinde toplumun hiyerarşisi içerisinde bulunduğu çevre tarafından sürekli aşağılanan, dışlanan, ötekileştirilen 7. derece sıradan ve küçük bir devlet memurunun deliliğe giden yolunu anlatıyor.


Kaynak: Haber Merkezi
Bu haber 408 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ