marmaris yeni sayfa
09-08-2019 11:12 Kategori: GENEL

Meclis toplantısı yapıldı

Meclis toplantısı yapıldı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısı, Belediye Başkanı Mehmet Oktay başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis oturumunda, geçtiğimiz ay yapılan Lübnan ziyaretinin olumlu sonuçlar doğurduğunu söyleyen Oktay, ilçeye gelen Lübnanlı turist sayısının arttığını ifade etti. Toplantıda Çin’in Jinan şehrine gerçekleştirilecek ziyaret de ele alındı."

Marmaris Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısı, önceki gün meclis salonunda yapıldı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın yönettiği oturumda ilçenin turizm potansiyelini yükseltmeye yönelik önemli kararlar alındı.Meclis toplantısında gündem maddelerine geçilmeden önce Belediye Başkanı Oktay, Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli Ferdi Demir’in trafik kazasında hayatını kaybettiğini belirterek “2003 yılından beri belediyemizde çalışan Ferdi Demir, üstün performansı ile herkese örnek oluyordu. Kendisine rahmet, yaralı eşine de acil şifalar diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

LÜBNAN PAZARINDA YENİDEN YÜKSELİŞ

Belediye Başkanı Oktay, geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Lübnan ziyareti ile ilgili bilgi verdi. Beyrut ve Trablus kentlerinde gerçekleştirilen temasların olumlu sonuçlar doğurduğunu söyleyen Oktay, “Bizim yaptığımız ziyaretten önce Lübnan pazarından bölgemize gelen turist sayısında bir miktar düşüş görülüyordu. Ancak kısa süre içerisinde en azından bir önceki yılın rakamlarına ulaştık. Beyrut’ta özellikle tatil konusunda birinci destinasyon Marmaris. Çalışmalarımız daha da devam edecek. Biz belediye olarak görevimizi yaptık. Özel sektörün de bu sonuçları değerlendirmesini umut ediyorum” diye konuştu. Ziyarete katılan heyetin içinde olan Ali Kırlı, Asım Geniş, İsmail Yıldız ve Ceyhan Eroğlu da yapılan görüşmelerle ilgili bilgilendirmede bulundu.

JİNAN’A VERİMLİ BİR KÜLTÜR ZİYARETİ

Görüşülen gündem maddeleri arasında ilk sırada Marmaris’in Çin’deki kardeş şehri Jinan’dan gelen davet vardı. Jinan Belediyesi Dış İlişkiler Başkanlığı’nın 9-12 Eylül tarihleri arasında Marmaris Belediyesi’nden bir heyeti davet ettiği “Kültürel Mirasın Korunması ve Kentsel Sürdürülebilir Kalkınma” etkinliğine oybirliğiyle katılım kararı alındı. İki kent arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi ve kentsel konularda fikir alışverişinin hedeflendiği ziyarette daha önce imzalanan Jinan – Marmaris işbirliği anlaşmasının yenileneceği bildirildi. Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Jinan kenti ile uzun yıllara dayalı bir kardeş belediye ilişkisi olduğunu belirterek, ziyaretin 6 kişilik heyet tarafından yapılacağını söyledi. Belediye Başkanı Mehmet Oktay, CHP Grubu’ndan Burak Demirtaş, Aylin Yüksel, Cengiz Kaya, Hasan Yaylalı, AK Parti Grubu’ndan da Süleyman Eroğlu’nun gitmesine karar verildi.Temizlik işlerinde kullanılmak üzere 2 adet elektrikli motosikletin alınmasına, Armutalan Mahallesi’nde yapılan bir parka ‘Yörük Ali’, aynı mahalledeki bir diğer parka da ‘Kamil İnan’ isminin verilmesine karar verildiği meclis oturumu, 3 Eylül Salı günü yeniden toplanmak üzere sonlandırıldı.

Belediye Bülten


Bu haber 2060 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ