marmaris yeni sayfa
22-02-2021 17:11 Kategori: GENEL

Muğla’nın CHP’li belediye başkanları bir araya geldi

Muğla’nın CHP’li belediye başkanları bir araya geldi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’in ev sahipliğin de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Büyükşehir Genel Sekreter ve Daire başkanlarının katılımıyla toplantı düzenlendi.

Bodrum’da bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Muğla’nın değiştiğine dikkat çekerek, “Bölgemizi ilgilendiren konularda bilgi almak ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla toplanıyoruz. Özellikle bölgemiz büyük bir değişim içerisinde. Muğla değişiyor. O yüzden sık sık bir araya gelerek bu değişimi birlikte yürütmek durumundayız. Ortak bir dil oluşturuyoruz. Amacımız bu topraklar da sosyal belediyecilik anlayışı ile daha iyi hizmet üretmek. Büyükşehir Belediye başkanımıza da Bodrum’a ve Muğlaya kazandırdığı  yatırımlar için çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, burada bulunan belediye başkanlarının Muğla nüfusunun yüzde 72’sine hizmet ettiğini belirtti. Muğla’da bütün belediye başkanları ile her türlü bilgi alışverişinde bulunduklarını dile getiren Başkan Gürün, “Buradaki 6 belediyemiz dışında diğer belediye başkanlarımız ile de yakın ilişki içerisindeyiz. Onlarla da her türlü bilgi alıverişleri yapıyor ve ihtiyaçlarını gideriyoruz.” şeklinde konuştu. 13 İlçede yatırımlarının sürdüğünü dile getiren Başkan Gürün, şunları söyledi;“İl genelinde 950 Milyon 652 bin liralık yatırım yapıyoruz. Bu çok önemli bir rakam. Şimdiye kadar Muğla’nın görmediği bir rakam. Muğla’ya yapılan yatırımlara baktığımızda en fazla yatırımı yapan kuruluş Muğla Büyükşehir Belediyesi. 950 Milyonun 750 Milyonu, alt yapı 250 Milyonu üst yapı olarak değerlendiriyoruz.” İl genelinde yatırımlara devam edeceklerini belirten Başkan Gürün, “Ahmet başkan ve bütün belediye başkanlarına yaptıkları hizmetler için özellikle imar ile kaçak yapılaşmayla ilgili yaptıkları mücadele için teşekkür ediyorum. Muğla’ya da yakışan bu. Hepsi ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bodrum Belediyesi şuanda 3 katı nüfusa hitap ediyor. Ama aldığı ödenek 3’de 1’i. Hastane yatak sayısı kışlık nüfusa göre. Gerçek nüfus ile resmi nüfus arasında fark var. Çok şükür 1 milyonu aştık. 1 milyon üstü statüye girdik. Devlet daireleri kurumlar yeniden düzenleme için bir tık yukarı çıkmış olduk. Kışlık nüfusumuz 2 milyon. Bodrum’u çok fazla ilgilendiren bir konu. Birilerinin kulağına kar suyu kaçırmalıyız. Basın mensupları STK’lar iyi niyetli olursa bir çok konuyu bugün çözemesek de yarın çözeceğiz. Yeter ki kavgaları bırakalım toplum adına kol kola hareket edelim.” İfadelerini kullandı.

Kürşat KESKİN

 

 

 


Bu haber 275 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ