marmaris yeni sayfa
02-11-2018 12:04 Kategori: GENEL

Muğla'nın yol çizgilerini belediye çiziyor

Muğla'nın yol çizgilerini belediye çiziyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından, il genelindeki yollarda yatay-düşey işaretleme çalışmaları kapsamında 4 bin 830 noktada el uygulama ve 4 bin 140 kilometre uzunluğunda yol çizgisi yapıldığı bildirildi."

Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde bulunan yollarda yatay/düşey işaretleme çalışmaları sürdürüyor. Sorumluluk alanı içerisinde yol yapım, onarım ve düzenleme çalışmaları kapsamında asfaltlama çalışmaları tamamlayan Büyükşehir, yol çizgilerinin bakım çalışmalarına da devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, il genelindeki yolların sorumluluk alanları 3 kurum arasında olduğu belirterek, "İlimizde bulunan yollar Karayolları Genel Müdürlüğü, Büyükşehir ve ilçe belediyesinin sorumluğunda bulunan yollardır. Karayollarının çizgileri sadece beyaz çizgilerden oluşurken, Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğundaki yollar sarı çizgilerle belirlenmiştir. İlçe belediyelerimizin sorumluluğundaki yollarda ise kenarlar beyaz orta ekseni sarı renkte çizilmiş yollardır. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak Karayolları Genel Müdürlüğü'nün sorumluluğundaki yollar haricinde ilçe belediyesi ve büyükşehir belediyemizin sorumluluğundaki yol çizgilerini çiziyor ve periyodik olarak bakım çalışmaları kapsamında çizgilerimizi yeniliyoruz" denildi.

 

'4 BİN 140 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA YOL ÇİZGİSİ ÇİZİLDİ'

Açıklamada, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin yol çizgilerini bünyesinde bulunan soğuk yol çizgi ve termoplastik yol çizgi kamyonlarını ve kendi personelini kullanarak piyasa fiyatlarının altında maliyetle gerçekleştirdiği vurgulandı ve şöyle denildi: "Ekiplerimiz, il genelinde yayaların ve sürücülerin daha düzenli ve güvenli bir trafik akışı içerisinde olmaları için trafik tanzim, uyarı levhalarının yanı sıra eksik veya deformasyona uğramış yavaşlama uyarı çizgileri, yaya geçidi, refüj başı ofset tarama ve yol çizgi uygulamalarına devam ediyor. Özellikle yaya ve okul bölgelerinde çalışmalarımız hassasiyet ile devam etmekte olup, öğretim yılı başlamadan kırsal veya kentsel bölgede olmasına bakılmaksızın bütün okul geçitlerinin bakımları yapılıyor. Bu güne kadar yapılan işaretleme verilerine baktığımızda yaklaşık 4 bin 830 noktada el uygulama (yavaşlama uyarı çizgileri, yaya geçidi, refüj başı ofset tarama) ve 4 bin 140 kilometre uzunluğunda yol çizgisi çizilmiştir. Yol çizgilerini periyodik yenileme çalışmalarının yanı sıra zaman içerisinde lastik ve asfalt lekesi olan işaretlemelerimizi basınçlı su jeti ile temizlenmesini yaparak yolun görünürlüğünü arttırarak yol çizgilerinin kullanım ömrünü uzatıyoruz."


Kaynak: Arzu SARITAŞ
Bu haber 815 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ