marmaris yeni sayfa
10-01-2019 13:00 Kategori: GENEL

Muhtarlar Derneğinden Plaket

Muhtarlar Derneğinden  Plaket
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Muğla İli ve İlçeleri Muhtarlar Derneği Başkanı Hayrettin Akay ve dernek üyesi muhtarlar Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız ve İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz 'ı makamlarında ayrı ayrı ziyaret ederek birer plaket takdim ettiler."

Bilindiği gibi muhtar; mahallelerde  aktif olarak yürütme işlemini kontrol eden kişidir. Mahallenin yasalar ile belirlenen kurallarını yürütür ve seçimle belirlenirler muhtarlar. Seçilmelerinin ardından da 5 sene süre ile görevlerini icra ederler ve bu sürenin  sonunda yeniden seçime gidilerek muhtar seçilirler. Sanılanın aksine görevleri oldukça çok ve önemlidir muhtarların. İşte  bu denli çok ve önemli görevleri olan Muğla İli ve İlçeleri Muhtarlar Derneği yönetici ve üyeleri Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız ve İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz 'ı makamlarında ayrı ayrı ziyaret ettiler.

Dernek Başkanı Hayrettin Akay ve dernek üyesi muhtarlar tarafından gerçekleştirilen ziyarette Kaymakam Yıldız ve Emniyet Müdürü Yılmaz 'a muhtarların görevlerini yerine getirmeleri esnasında verdikleri desteklerden dolayı birer teşekkür plaketi takdim ettiler.

Kaymakam Yıldız da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, muhtarların son derece önemli bir görevi yerine getirdiklerini, son derece uyumlu çalıştıklarını ve bu uyumlu çalışmaları sonucunda da devletin tüm imkanlarını vatandaşların refah  ve mutlulukları için sunduklarını söyledi. Ziyaretler sonrasında hatıra fotoğrafları da çektirildi.

 


Bu haber 205 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ