marmaris yeni sayfa
07-02-2019 10:12 Kategori: GENEL

Öğrenciler ve polis sürücüleri bilgilendirdi

Öğrenciler ve polis sürücüleri bilgilendirdi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris İlçesi’nde, öğrenciler ve polisler “Öncelik hayatın, öncelik yayanın” sloganıyla İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında sürücüleri ve yayaları bilinçlendirdi."

İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı “Öncelik hayatın, öncelik yayanın” kampanyası kapsamında, Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü 80 personel ve 5 trafik polisi ekibiyle şehir merkezi ile çevre yollarında gün boyunca etkinlik düzenledi. Okul önlerindeki cadde ve meydanlarda yapılan etkinlikte öğrenciler hazırladıkları döviz ve pankartlarla destek verdi. Trafik polisleri ve trafik polisi yeleği giyen öğrenciler İçişleri Bakanlığı’nın hazırlattığı “yayalara ilk geçiş hakkı verilmesi” yazılı 2918 sayılı Karayolları Trafik kanununun 74. Maddeyi hatırlatan el ilanlarını dağıttı. El ilanlarını sürücülere veren öğrenciler, ilk geçiş hakkının yayalarda olduğu, yayalara geçiş hakkının verilmemesinin idari para cezasının 488 TL olduğu söyledi.

Marmaris Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, “ İçişleri Bakanlığımızın başlattığı kampanya farklı günlerde ilköğretim okulu çağındaki çocuklarımızın katılımıyla devam edecektir. Bu proje kapsamında trafik ekiplerimiz okullarda bilgilendirmelerde bulunacaktır” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 286 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ