marmaris yeni sayfa
09-01-2019 16:10 Kategori: GENEL

Öğrencilerden sokak kedilerine rengârenk yuva

Öğrencilerden sokak kedilerine rengârenk yuva
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris İlçesi’ndeki bir okulun 3. sınıf öğrencileri “ minik patiler üşümesin” adlı proje kapsamında topladıkları atık materyallerden sokak kedilerine rengârenk yuva yaptı."

Marmaris Şehit Ahmet Benler İlköğretim Okulu 3. sınıf 22 öğrenci, öğretmenleri ile birlikte hayata geçirdikleri “minik patiler üşümesin” projesi kapsamında topladıkları katı atık materyallerden (poşet, karton kutu ve plastik) sokak kedilerine renkli yuvalar yaptı.

Okulun konferans salonunda düzenlenen etkinliğe Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, sınıf öğretmenleri ve veliler katıldı.3. sınıf öğrencisi Merve Oral, proje kapsamında yuvaları nasıl yaptıklarını bir sunumla anlattı. Atık materyallerle yaptıkları rengârenk yuvaları sahnede katılımcılara gösteren ve yapım aşamalarını anlatan çocuklar, öğretmenleri ile birlikte “ Minik patiler üşümesin” sloganı attı.Şehit Ahmet Benler İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Selma Sarıkaya, “ Çocuklarımıza merhameti, vicdanı aşılamak ve yerleştirmek önemli. Bu proje ile çocuklarımızda bahsettiğim üç önemli kavramı aşılamaya başladık. Çocuklarımız, kendi evlerinin önünde yaptıkları yuvaları koyarak sokak kedilerine sıcak bir yuva sağlayacaklar. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza merhamet, vicdan aşılayacak projelerimiz devam edecektir” dedi.

Marmaris Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, “ Çocuklarımızın canlıları koruması ve sahip çıkması için hazırlanan bu proje çok anlamlı. Çok güzel düşünülen proje, öğretmen, veli ve öğrenci işbirliği ile hayata geçti” dedi.Ayrıca çocuklar, öğretmenleri ve ebeveynleri ile birlikte Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne giderek barınak yetkililerine mama hediye etti.

 

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 253 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ