marmaris yeni sayfa
11-06-2019 10:11 Kategori: GENEL

Özveri ve duyarlılık çöp dağları oluşturmadı

Özveri ve duyarlılık çöp dağları oluşturmadı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Dokuz günlük bayram tatili süresince 200 belediye personeli tarafından temizlik seferberliği yapıldı. Bayram süresince beklenilen kirlilik oluşmaması, temizlik ekiplerinin gösterdiği özveri çevre duyarlılığının arttığını gösterdi"

 

Ramazan Bayramı'nda konaklama tesislerine, yazlıklara, günübirlik kiralık evlere gelenler ve çadır kuranlarla birlikte Marmaris ilçesine yaklaşık 1 milyon tatilci geldiği bildirildi. Marmaris Belediyesi'nde görevli 200 personel, tatilcilerin rahat bir bayram tatili geçirebilmesi için dokuz günlük tatilde çadır kurulan yerler, ormanlık alan, karayolları kenarları, turistik kırsal mahalle, sahil ve şehir merkezinde çevre temizliği yaptı. Cadde ve sokaklara konumlandırılmış konteynerlerden normal zamanda günde 3 defa yapılan çöp toplama hizmeti, tatilde iki katına çıkarıldı. Konaklama tesislerinden sabah ve akşam çöpleri toplayan araçların seferlerin de günde 4'e yükseltildi. Gündüz çöp toplama ve çevre temizliğine yetişmekte zorlanan personel, gece boyunca da çalışmaları sürdürdü. Günlük 300 ton civarında çöp toplanırken bayramın ikinci gününden itibaren iki katı rakamlara ulaştı. Belediye temizlik ekipleri izin yapmadan Marmaris başta olmak üzere kırsal mahallelerinde tüm çöpü topladı.

DUYARLILIK ARTTI

Elif İşleyenci, “ Elazığ’dan ailemle tatile geldim. Marmaris’in yeşil ve mavisi iyi korunmuş. Gittiğimiz yerlerde çevreyi kirletmedik. Zaten olması gereken budur. Çöpünü çevreye atmaya kalkanları uyardık” dedi. Metin Demir ise, “ Temizlik personellerini sürekli gördüm. En fazla sigara izmariti atılıyordu. Bu kirlilikte kısa sürede personel tarafından temizlendi. Kendi şehrimizde görmediğimiz bir temizlik çalışması var” dedi.

BİZE BİLDİRİN

Dokuz günlük bayram süresince mesai arkadaşları ile birlikte görevinin başında olduğunu söyleyen Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk, “ Bayram öncesi bana bağlı birimlerimizle toplantı gerçekleştirdik. Alınacak önlemler ve yapılacaklar sıralandı. Dokuz gün süresince asli görevlerimizi yerine getirdik. Rutin çöp toplama işlerimiz yanı sıra şehir merkezi, kırsal mahalle ve karayolları kenarında atılmış çöpler de toplandı. Geçen senelere göre misafirlerimiz daha duyarlı olduğunu gözlemledik. Önümüzde ki günlerde çöp konteynırların başlarına çöp dökme saatleri yazılı afişlerimizi asacağız. Çöp dökme ve toplama işlemlerini bir düzene sokacağız. Konteynırları fazlalaştırarak daha modern hale getireceğiz. Marmarisli vatandaşlarımızdan ricamız. Gördükleri çöp birikme ve çevre kirliliği ile ilgili lütfen Marmaris Belediyesi’ni arasınlar. Sosyal medya da paylaşım yerine vatandaşlarımız bizlere destek versinler. Şeffaf ve ulaşılabilinir bir yönetim anlayışımız mevcut. Vatandaşımız bizim gözümüz ve kulağımız olsun. Her şeyi duyamaz ve göremeyiz. Belediye ve vatandaş el birliği verirse çok daha iyi bir Marmaris olur. Sorunlar kısa sürede çözüme döner. Bayram süresince performansı ve özverisiyle Marmaris’in sorunlarını anında çözüm üreten mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim. Temizlik işleri ekiplerini ayrıca canı gönülden kutluyorum” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 

 

 

 


Bu haber 403 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ