marmaris yeni sayfa
08-10-2019 10:26 Kategori: GENEL

Pir Sultan Abdal 26’ıncı aşure etkinliği yapıldı

Pir Sultan Abdal 26’ıncı aşure etkinliği yapıldı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nce bu yıl 26’ıncısı düzenlenen etkinlikte 5 kazan aşure ve 5 kazan etli bulgur pilavı binlerce kişiye dağıtıldı."

Marmaris Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından Beldibi Mahallesi’nde, aşure etkinliği düzenlendi. Beldibi Cemevi önünde yapılan etkinliğe Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan, CHP Muğla İl Başkanı Âdem Zeybekoğlu, Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk, İYİ Parti Marmaris İlçe Başkanı Ali Rıza Doğanyılmaz, Muğla Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız ile sivil toplum ve dernek temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda Marmarisli aileleriyle beraber katıldı. Yerel sanatçıların da saz çalıp, türkü söylediği etkinlikte 5 kazan etli bulgur pilavı ve 5 kazan aşure pişirildi. Müzik dinletisinin ardından dualar okunurken, stantlarda binlerce tabak aşure, etli bulgur pilavı, gözleme, çay, su ve lokma dağıtıldı.

Aşure etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Marmaris Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı İlyas Toprak, aşure etkinliğinin bu yıl 26’ıncısını düzenlediklerini hatırlatarak, şunları söyledi; “ kimseyi ayırım yapmadan dostlarımızı soframıza davet ettik. Demokrasi için daha etkin bir mücadele için bir aradayız. Demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla hayata geçmesi, hukuk devleti anlayışının egemen olması önem arz etmektedir. Soframıza katılan tüm dostlarımıza teşekkür ederim” dedi. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan, ise her zamanki gibi iktidar ve muhalefet partisine eleştiride bulunurken siyasi konuşmalarını yer verdi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 306 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ