marmaris yeni sayfa
10-01-2019 13:01 Kategori: GENEL

Satılık araçlar yerlerini almaya başladı

Satılık araçlar yerlerini almaya başladı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris’in her kış aylarında ana caddelerdeki park yerlerinde görmeye alışık olduğumuz satılık ilanlı araçlar yine göze çarpmaya başladı. Bu yıl park yerlerinde en çok satılık taksi ilanları dikkat çekmeye başladı."

Marmaris’te turizm sezonunda istediği kazancı elde edemeyen, aracını değiştirmek isteyen ve çeşitli nedenlerle araçlarını satılığa çıkaranların adresi ana caddelerdeki park yeri oldu. Yöre halkının her kış ayında alışık olduğu manzaralar yılın ilk aylarında da görülmeye başlanıldı. İlçenin araç ve insan sirkülâsyonunun en yoğun olduğu Atatürk, Ulusal Egemenlik ve General Mustafa Muğlalı Caddesi’nde arka camlarında satılık ilanlı araçlar park halinde görüldü. Atatürk Caddesi Abdi İpekçi Parkı önünde arka arkaya iki taksinin satılık ilanlı park halinde görülmesi dikkatlerden kaçmadı.

Taksi durakları temsilcileri ile yaptığımız görüşmede en çok dikkat çeken konu turizm sezonun kısalığı ve artan maliyetler olduğu savunuldu. Satılık ilanları ile ilgili görüş bildiren taksici esnafı, “ Marmaris’te taksi enflasyonu mevcut. Standart getirilmediği için 30 yıllık araçlar bile taksicilik yapmakta. En çok belimizi büken artan maliyetler oldu. Turizm sezonunun kısalığı,taksilerin fazla olması ve vergi yükünün ağırlığı belimizi büktü.Bazı arkadaşlarımız buna dayanıyor bazıları ise çareyi satmakta buluyor” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 

 


Bu haber 255 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ