marmaris yeni sayfa
25-04-2019 11:26 Kategori: GENEL

Sezonun ilk yolcu gemisi demir attı

Sezonun ilk yolcu gemisi demir attı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Turizm sezonunun ilk yolcu gemisi İspanyol turistlerden oluşan “Horizon” yolcu gemisi oldu. Yolcu gemisinden inen turistlerin çoğunluğu önceden planlanmış ilçe dışı turlara katılırken çok az kısmı şehir merkezine indi."

Malta bayraklı “Horizon adlı yolcu gemisi, dün Marmaris Körfezi’ndeki gümrüklü limana demir attı. Kruvazier, turizm sezonunun ilk turisti 1572 yolcusu ve 616 kişilik personeli ile geldi. Gemiden inen turistlerin büyük bir çoğunluğu önceden planlanmış farklı turistik ilçelerdeki kültür turlarına katıldı. Kalan çok az turist ise Kapalı Çarşı, kale içi ve yat limanını gezdi. Kimi turistler, Yat Limanı’ndaki kafeterya ve restoranlarda oturarak güneşli havanın tadını çıkardı. Marmaris Liman İşletme yetkilileri, “ Beş aylık süreçte 35 kurvaziyer yolcu gemisi Marmaris İlçesi’ne gelecek. Horizon adlı yolcu gemisi ilk defa çoğunluğu İspanyollardan oluşan turist getirdi. Ekim ayına kadar 18 sefer düzenleyecek” dedi. Lüks yolcu gemisi akşam saatlerinde Marmaris’ten ayrılarak turuna devam edecek.

ESNAFIN GEMİLERDEN UMUDU YOK

Kapalı Çarşı esnafı gelen yolcu gemilerinden artık bir beklentilerinin kalmadığını öne sürerken Yat Limanı esnafı gelmelerine sevindi. Kapalı Çarşı esnafı, “ Yolcu gemisiyle gelen turistlerin çoğunluğu önceden planlanmış şehir dışı turlara götürülüyor. Marmaris’te çok az turist kalıyor. Son yıllarda gemi yolcularından umduğumuzu bulamadık. Asıl kazancımızı Mart ayından gelen orta doğulu turistlerden elde ettik” dedi. Öte yandan Yat Limanı’ndaki kafeterya işletmecileri de gemiden inen yolcuların mekanlarını doldurmalarını memnuniyetle karşıladı.

 

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 892 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ