marmaris yeni sayfa
05-11-2018 12:50 Kategori: GENEL

Şok denetimler devam ediyor

Şok denetimler devam ediyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

" Marmaris Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik, asayiş ve terör ekipleri her gün farklı saat ile sokaklarda şok denetimlerine devam ediyor. Günde çoğunluğu motosiklet 350 araç ve 600 kişi sicil taramasından geçiriliyor. "

 

Marmaris Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik, asayiş ve terör ekipleri her gün farklı saat ile sokaklarda şok denetimlerine devam ediyor. Günde çoğunluğu motosiklet 350 araç ve 600 kişi sicil taramasından geçiriliyor.

 

İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik, asayiş ve terör ekipleri; turizm sezonunun sona ermesiyle araç ile kişi denetimlerini artırdı. Beldibi, Armutalan, İçmeler ve kent merkezinde şok denetimler yapan polis suç ile suçlulara karşı önleyici hizmet gerçekleştiriyor. Trafik polisleri, çoğunluğu motosiklet olmak üzere çeşitli araçları denetlerken, yaptıkları şok uygulamalarda kuralsız sürücülere aman verdirmiyor. Asayiş ve terör ekipleri ise ana cadde ile ara sokaklarda vatandaşları durdurarak üst araması, sicil taraması yapıyor. Muğla ve ilçelerinde en çok denetim yapan ve sürücüleri uyaran Marmaris polisi olduğu öğrenildi.

 

MEMNUN OLANDA VAR OLMAYANDA

Yapılan şok denetimlerden birçok vatandaş memnuniyetlerini dile getirirken bir o kadar da memnuniyetsiz olanlar mevcut. Yapılan denetimleri sosyal medyada paylaşarak anında başka sürücüleri uyaranlar yanı sıra kuralsızlıklarından dolayı trafik polisleri tarafından ceza kesilenler memnuniyetsizler arasında. Bazı blog kullanıcıları, “ Uzunyalı Mevkii, Atatürk Caddesi ve Barlar Sokağı arka sokakları ile Yat Limanı’nda sicil taramalarının artırılmasını istedi. Çoğu kişinin üzerinde kesici ve ateşli silahlar mevcut. Polisler, üst aramasında biraz daha dikkatli olmalıdır” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 268 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ