marmaris yeni sayfa
16-10-2020 17:58 Kategori: GENEL

Tavlı: İnsanlığa ait ortak değerler kültür turizmine kazandırılacak

Tavlı: İnsanlığa ait ortak değerler  kültür turizmine kazandırılacak
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

Muğla Valisi Tavlı, Bakanlığım desteğiyle insanlığa ait ortak değerlerin kültür turizme kazandırılması için önemli çalışmalar gerçekleştirildiğini söyledi.

 

Avusturya Ankara Büyükelçisi Johannes Wimmer, Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı makamında ziyaret etti.Valilik Şeref Defterinin imzalanmasının ardından yapılan görüşmede Vali Orhan Tavlı, Büyükelçi Johannes Wimmer’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki ülke arasında var olan ilişkilerin bu tür ziyaretler ile daha da gelişeceğini ifade etti. Büyükelçi Johannes Wimmer, Avusturya Bodrum Fahri Konsolosu olarak atanan Fatih Can Ekşi’ye görevini teslim etmek üzere geldikleri  Muğla’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Muğla’nın tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinden bahseden Vali Orhan Tavlı, konuğuna Muğla’nın farklı kültürlere ve büyük medeniyetlere ev sahipliği yaptığını anlattı. Vali, insanlığa ait ortak değerlerin kültür turizme kazandırılması konusunda önemli çalışmalar gerçekleştirildiğini ve bu çalışmalarda Kültür ve Turizm Bakanlığının büyük destekleri olduğunu da kaydetti.

Muğla’nın alternatif turizm olanakları bakımdan eşsiz bir destinasyon olduğu ifade eden Tavlı, doğa turizmi, spor turizmi ile birlikte son yıllarda yat turizminin de hareketlendiğini, önümüzdeki yıllarda yat turizmine talebin artmasını beklediklerini ifade etti. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında il genelinde alınan tedbirlerden de bahseden Tavlı, il genelinde vaka sayısının düşük olduğunu, alınan tedbir ve önlemlere vatandaşların riayet ettiklerini ve Muğla’nın güçlü bir sağlık altyapısının olduğunu belirtti. Ziyarette iki ülke arasındaki ticari ilişkiler, sürdürülebilir turizm, çevre ve arkeolojik kazılar gibi konularda iş birliğine değinilmiştir.

Nur DÜZEN


Bu haber 513 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ