marmaris yeni sayfa
23-03-2020 13:11 Kategori: GENEL

Vurdumduymazlık

Vurdumduymazlık
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

Hava sıcaklığının 22 dereceye yükselmesiyle sahiller hareketlendi. Marmarisliler ve yerleşik yaşayan yabancılar sahil yolunda çocuklarıyla yürüyüş yaparken bazıları da plajda deniz manzarası eşliğinde anın keyfini dinlenerek çıkardı. Yetkili makamlar “Evde kalın” çağrıları yaparken bazı vatandaşlar dinlemeyerek sokakları doldurdu. Tepkiler çığ gibi büyüdü

 

Marmaris İlçe merkezinde caddelere konumlandırılmış elektronik termometreler 22 dereceyi gösterirken, deniz suyu ise 14 derece olarak ölçüldü. Güneşli havayı gören Marmarisliler ve yerleşik yaşayan yabancılar, yetkililerin tüm uyarılarına rağmen çocuklarıyla birlikte soluğu sahil yürüyüş yolu ile plajlarda aldı. Vatandaşların bazıları yazlık kıyafetlerle maske takarak mesafeli yürüyüş yapıp bisiklet sürerken kimileri de plajlarda portatif sandalyelerde oturup uyarılara rağmen deniz manzarasının keyfini çıkardı. Türkmenistan Parkı’ndaki sahilde olta ile balık avlayanlar aralarında mesafelerini koruyarak hem hobilerini hem de sıcak havanın tadını çıkardı. Kordon Caddesi’nden oteller bölgesi olarak adlandırılan altı kilometrelik Uzunyalı Mevkii sahil yolunda aileler çocuklarıyla dolaşarak oyunlar oynadı. Bazı yaşlı kişilerin sahil yolunda banklarda oturarak güneşlendiği görüldü.

MESAFELİ ŞEKİLDE ANIN KEYFİNİ ÇIKARTIYORUZ

Üniversite okuyan çocuklarını görmeyen gelen 58 yaşındaki Demir Aslan, “ Eşimle birlikte çocuklarımızı görmeye geldik. Güneşli havayı gördük ve parkta herkesten mesafeli oturarak dinleniyorum” dedi. Mühendis Yiğit Tekin(36), “1 yaşındaki çocuğum ve eşimle plajda dolaşarak sıcak havanın tadını çıkartıyoruz. İnsanlara karşı mesafeli güzel havada eğleniyoruz. Ailecek tedbirimizi aldık. Arada temiz havaya ihtiyaç var diyerek dışarı çıktık” dedi. 57 yaşındaki Hasan Kalemli, “ Eşim ve üç kızımla evde bunaldık ve beraber dışarı çıkma kararı aldık. Kimse ile tokalaşmıyoruz, dolaşırken ve burada otururken mesafeli davranıyoruz. Sıcak ve temiz hava altında dinleniyoruz” dedi. Remzi Çakırcan, “ Olta ile balık hobimi gerçekleştiriyorum. Balık tutarken kimseye yaklaşmıyorum. Kardeşimle aynı evde kalırken bile mesafeliyiz. Kişisel temizliğimi özen gösteriyorum. Böyle güzel havalarda eve kalmak bunaltır” dedi.

KALABALIK TEPKİLERE NEDEN OLDU

Marmaris sahil yolu ve plajların kalabalık olması, banklarda 50 yaş üzeri yaşlıların maskesiz ve eldivensiz oturması görenlerin tepkisini çekti. Zabıta ekipleri yaşlıları evlerine gitme konusunda uyarmasına rağmen dinleyen olmadı. Kalabalığı gören çok sayıda duyarlı vatandaş, “ Bakanlık ve belediye sokağa çıkmayın, kalabalık yerlerde bulunmayın ve mesafeli durun uyarılarına rağmen tam tersi bir durum var. Bu kadar vurdumduymazlık pes dedirtiyor.Kimse bu salgının öneminden haberi yok gibi davranıyor. Böyle rezillik yok.Kendi canını düşünmeyenler kimseyi düşünmüyor. Yetkili kurumlar bir an önce harekete geçmelidir” dedi.

 

Marmaris Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, “ Hava sıcaklıkları gündüz 21-23 derece akşam ise 17-19 arası değişmekte. Deniz suyu sıcaklığı 11-13 arası ve nem yüzde 56 olarak ölçüldü. Hafta başına kadar sıcaklıklar devam edecektir” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 228 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ