marmaris yeni sayfa
20-02-2021 15:28 Kategori: GENEL

Yerel medya temsilcileri Başkan Oktay ile bir araya geldi

Yerel medya temsilcileri Başkan Oktay ile bir araya geldi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

Resmi ilan alan günlük yayın yapan gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Arzu Sarıtaş ve Manşet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Arif Çataroğlu, Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ı makamında ziyaret etti. Pandemi döneminde yapılan çalışmalar ve medya ile birlikte yapılması planlanan projeler konuşuldu.

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Marmaris Temsilcisi, Kaymakamlık İnsan Hakları Kurulu Üyesi, İnternet Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Arzu Sarıtaş ve Manşet Gazetesi ile Gizem Matbaa sahibi Arif Çataroğlu, yerel medyanın güçlenmesi ve yapılacak çalışmalarla ilgili projelerini anlatmak amacıyla Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ile makamında bir araya geldi. Yerel medyaya gösterdiği saygı ve desteklerden dolayı teşekkürlerini ileten Sarıtaş ve Çataroğlu, orta ve uzun vadeli projelerini paylaştı. Belediye Başkanı Oktay basının yapılan hizmetleri halka aktarmada en önemli kanal olduğunu belirterek, “İlçemizde özveriyle kamuoyuna haber ve bilgi akışı sağlamak üzere görev yapan gazeteciler halkın gözü, kulağı ve sesidir. Bizim de gerek hizmetlerimizi halka duyurmada gerekse eksik kaldığımız noktaları tamamlamada önemli bir yardımcımızdır. İlçemizde özveriyle görev yapan tüm gazetecilere teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Marmaris Temsilcisi, Kaymakamlık İnsan Hakları Kurulu Üyesi, İnternet Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Arzu Sarıtaş, “ Marmaris’te resmi ilan alan iki günlük gazetemiz mevcut. Günümüzde birçok sektörde olduğu gibi yerel medya da köklü değişiklere gitmekte. Dijital çağımızda yerel gazetelerimiz internet ortamında dünyanın farklı bir ülkesinde okunabilmektedir. Yazılı basın çok önemli olduğunu son dönemlerde herkes farkına vardı. Bizlerde okuyucularımızdan ve esnaflarımızdan aldığımız destekle yeni adımlar atmaya karar verdik. Daha çok kitleye haber okumaya ve yerel medyanın önemini artırmak için projelerimiz mevcut. Bu projelerimizin ilk ayağı olan billboard reklamları ile verdiğiniz destek için teşekkür ederim. Sizler gibi bizlerde Marmaris’imizin sosyal ve ekonomik olarak değer kazanması için emek veriyoruz. Bu emeğinizi gören siz yerel yönetimlerin desteği hepimizin menfaatine olacaktır. Doğru, ilkeli ve dürüst habercilik yaptığımızı sizler gördüğünüz ve bizlere manevi desteğinizi esirgemediniz. İlkeli habercilikle Marmaris’in sorunlarına el birliği ile üstesinden geleceğimize inanıyorum. Yerel medyanın önemini daha da artıracak projelerimizi önümüzdeki aylarda hayata geçireceğiz. Desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz. Sizlerin desteğiyle emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 692 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZIN



DİĞER GENEL HABERLERİ