marmaris yeni sayfa
18-02-2021 17:30 Kategori: GENEL

Yerleşik yaşayan yabancılar Marmaris’te güvende.

Yerleşik yaşayan yabancılar Marmaris’te güvende.
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

Marmaris'te, başta İngilizler olmak üzere yabancı uyruklu yerleşik yaşayan yabancılar “Türkiye ve Marmaris güvenli” dedi.

 

Başta İngilizler olmak üzere Rus, İskoç, Hollandalı ve Ukraynalı yerleşik yaşayan yabancılar Marmaris’in çok güvenli olduğunu, “Dünya’nın İncisinde” yaşamaktan büyük keyif aldıklarını ifade etti. Çoğunluğu İçmeler ve Armutalan mahallesinde yerleşik yaşayan yabancılar, korona virüs salgını başladığı günden bugüne kadar geçen bir yılda ülkelerine dönmeyerek Marmaris’te yaşamayı tercih etti. Yazın deniz ve güneşin keyfini güvenli şekilde çıkartan yerleşik yaşayan yabancılar, kış döneminde de anın keyfini çıkarttı. Kış ayında güneşli hava göründüğünde kendilerini sahil kenarlarına atan yabancılar, birçok kısıtlamadan muaf oldukları için güvenli şekilde Marmaris’in tadını çıkardı. Rus uyruklu Türk ile evli Laura Tunçer, “ 13 yıl önce tatile geldiğim Marmaris’te tanıştığım Türk eşimle severek evlendim. Marmaris’te 12 ay mükemmel bir yaşam var. Kış ortasında bile bahar havası yaşayabiliyorsunuz. Korona virüs salgını çıktığında ülkeme hiç gitmeyi düşünmedim. Marmaris’te virüs ile ilgili tedbirleri görünce huzur ve güven duydum. Marmaris’te güvenli şekilde ailemle yaşamımı sürdürüyorum” dedi.

POLİS EMEKLİSİ İNGİLİZ ÇİFT MARMARİSİ ÇOK SEVİYOR

İngiltere’de beş yıl önce polis memurluğundan emekli olan İngiliz çift Julie Christey(59) ve Steven Christey(61), 3 yıldır Marmaris’e tatile gelerek hayran kalıp yerleşme kararı aldı. 2019 Ekim ayında İçmeler Mahallesi’nde dubleks bahçeli daire satın alarak yerleşti. Türk komşularını çok sevdiğini söyleyen Steven Christey, “ Koronavirüs salgını nedeniyle izole şekilde yaşıyoruz. Tüm ihtiyaçlarımızı komşularımız karşılıyor ve bizleri bilgilendiriyor. Türkiye’nin İngiltere’ye gönderdiği sağlık malzemeleri için çok teşekkür ederim. Türk insanı yardımsever ve çok iyi. Türk komşularımız ve yetkililer taleplerimizi karşılıyor. Türkiye’de olmaktan huzurlu ve mutluyum” dedi.

“HUZURLU VE GÜVENDEYİZ”

Lisa Russel(57)“ Altı yıldır Marmaris’te yaşıyoruz. Bu ikinci kirada oturduğumuz evimiz. İngiltere’de 4 çocuğumuz ve 6 torunum var. Sürekli kendileri ile görüntülü görüşme yapıyoruz. Türkiye ile İngiltere arasında fark var. Türkiye çok sağlıklı ve korunaklı. Türk insanı yardımsever ve yardım etmeyi çok seviyor. Türkiye’den İngiltere’ye yapılan sağlık ekipmanları yardımını duyduk minnettarız ve çok mutluyuz. Marmaris’te sağlıklı ve mutluyum”dedi. Gorden Russel(70), “ Türkiye korona virüs salgını ile mücadele de aktif ve güvenli. Eminim ki Türkiye Cumhuriyeti diğer ülkelerden önce bu salgının çözümünü bulacaktır. Türkiye ‘den ülkemize maske ve çeşitli sağlıkla ilgili konteynırlar ulaştı. Türkiye örnek bir iyilik sergiledi ve çok güzel yücelik sergiledi. İngiltere şu an ağlıyor” dedi.

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 826 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ