marmaris yeni sayfa
14-09-2020 17:48 Kategori: GENEL

Yöresel ürünler Meydan’da

Yöresel ürünler Meydan’da
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

Marmaris 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nın ev sahipliğini yaptığı Yöresel Ürün Günleri başladı. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen ürünlerin tüketiciyle buluştuğu pazarın açılış kurdelesini Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk ve Meclis Üyesi Hasan Yaylalı birlikte kesti.

Ülkenin dört biryanındaki değişik illerden gelen  ürünlerin sergilendiği Yöresel Ürün Günleri'nin açılışı gerçekleşti. Marmaris Belediyesi iştiraki Halk A.Ş. tarafından organize edilen etkinliğin açılışını Belediye Başkanı Mehmet Oktay yaptı. Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk ve Meclis Üyesi Hasan Yaylalı’nın da katıldığı açılışın ardından Belediye Başkanı Oktay, tüm stantları tek tek dolaşarak esnafa ‘hayırlı işler’ diledi. Öte yandan salgına karşı dikkatli olunması ve önlemlere uyulması konusunda da uyarılarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Oktay, şunları söyledi:  “Kesinlikle maske, mesafe ve hijyen kurallarından taviz vermeyeceğiz. Bu konuda tüm ekibimize gereken talimatı verdim. Ziyaret edecek vatandaşlarımızdan da aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz.”

Marmaris Halk A.Ş.’nin Genel Müdürü Nalan Demiray ise şöyle konuştu:  “Pandemi döneminin getirdiği bazı bilinmezlikler karşısında tüm faaliyet alanlarımızdaki çalışmalarımıza özenle devam edeceğiz. Halkımızın bu dönemde hassas olduğu ve toplum sağlığını öncelikli olarak ilgilendiren, hijyen temelli hizmetlerin devamlılığı konusunda taviz vermeyeceğimizi belirtmek isterim”

Ziyaretçilerin ateş ölçümü yapılarak alana alındığı etkinlikte zabıtalar megafonlarla sosyal mesafe uyarısında bulundu. Temizlik işleri ekibinin de alanda dezenfekte çalışması gerçekleştirdiği gözlendi. Yöresel Ürün Günleri,  25 Eylül Cuma gününe kadar devam edecek.

Nur DÜZEN

 


Bu haber 330 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ