marmaris yeni sayfa
25-04-2019 11:28 Kategori: GENEL

Yunuslar Marmaris körfezini mesken tuttu

Yunuslar Marmaris körfezini mesken tuttu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Halk plajında karaya yakın yüzen Yunus görenlerin ilgisini çekti. Plajda bulunan turistler yunusu cep telefonuyla görüntüsünü çekmeye çalışırken bir kişi beraber yüzmeyi denedi."

Marmaris Atatürk Caddesi’ndeki 4 kilometrelik Mavi bayraklı halk plajı, bugün ilginç görüntülere sahne oldu. Bir haftadır ilçe körfezi açıklarında dolaşan Yunus, karaya yakın yüzdü. Plajda güneşlenen ve dolaşan turistler ile vatandaşlar, ilk olarak köpekbalığı zannederek paniğe kapıldı. Yunus olduğu anlaşılan deniz canlısını çekmek için sahile akın ettiler. Kimi turistler cep telefonuyla yunus yüzmesini görüntülerken kimileri hayranlıkla izledi. Sahilde güneşlenen bir vatandaş denize girerek yunusa doğru yüzmeye başladı. Karaya yakın deniz üzerine birçok kez çıkarak kendini gösteren yunus, kendisine gelen kişiyi fark ettikten sonra dibe dalarak gözlerden kayboldu.

Veterinerler, “ Turban Mevkii’nde Yunus terapi merkezi var. Büyük ihtimalle körfezde dolaşan yunus erkek ve terapi merkezindeki dişiler için dolaşmakta. İlçe körfezinde 2 tane yunus tespit ettik. Sabah ve akşamüstü saatlerinde karaya yakın yüzüyorlar, kendilerini gösteriyorlar” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 339 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ